Externí pevný disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Externí pevný disk

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny přítomné. Již delší dobu plánuji si pořídit externí pevný disk pro uložení fotek, videí, dokumentů, zálohy na notebooku atd. Na Aliexpress jsem nyní natrefil na tyto externí pevné disky. Chtěl bych se zde znalejších proto zeptat zda jsou tyto kapacity disků vůbec možné při takto nízké pořízovací ceně, nějak se mi to nezdá reálne.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pocitujlasku »

ak to s tou zalohu myslis vazne, tak vypni aliexpress a kup v normalnom obchode. tieto aliexpress disky su skor na presun udajov, kde ti neprekaza, ze sa cestou mozu stratit.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Nekupuj ziadne disky z Ciny, je to vsetko falosny smejd. Riesi sa to tu opakovane.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Na to je škoda odpovídat. :lol: Žluťáci ti prodaj i 10 PB disk za 300,- Hlavně když to pár šetřílků koupí...

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#5 Příspěvek od ondraN »

Docela dost těch flešek mi prošlo rukama. Hlásí se třeba jako 128GB ale vevnitř je jen třeba 32GB paměť. Když se tam zapisuje a přesáhne se ta hranice skutečně osazené paměti, tak se do ní zapisuje zase na začátek. Co to udělá s FS a daty asi nemusím popisovat. Nejenže je to šmejd, ale je to i obvzláště zákeřný podvod :evil:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Děkuji všem za odpovědi a potvrzení mojí domněnky že číňan napíše cokoliv lákavého jenom aby prodal. Raději připlatím a koupim nějaký od nás a se zárukou.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#7 Příspěvek od DedVseved »

Je zajímavé, že toho prodejce ještě nesejmuli a má tam přes 220 recenzí, sahající do loňského roku.
Je tam i mizerná fotka, kde v 8TB disku je 64GB paměťovka.
Přílohy
A839eeadfbf924c29b70cba005d6cc57cf.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

No nekup to :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od dracekvo »

Tak stačí použít mozek.
V čr obchodech nějak nemůžu najít 2.5" disky větší jak 5TB. A 3.5" větší jak cca 20TB.

Že by číňan měl nějakou kosmickou technlogii za 8 stovek vyrobil disk s kapacitou 64TB ve velikosti 2.5"? :D

A recenze mi příjdou falešný z nějakýho generátoru. U normálních produktů dávají lidi komentáře v méně jak polovině případů. Tady komentují všichni a ještě na 5 hvezdiček, to je statisticky nemožné.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#10 Příspěvek od danhard »

Vylepšili by to, kdyby tam dali 1TB micro SD kartu :D

Pár jich mám, peníze jsem dostal zpátky a podařilo se mi je naformátovat na 14,5GB :lol:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#11 Příspěvek od kejki »

Potkal jsem tam i klasické disky toshiba - recenze 80% dobré. Ale jsou použité a jen smazaný smart, normálně šla obnovit data.
SSD disky i když náhodou mají kapacitu, tak příšerně pomalé. A Aliexpres už hodně sporů neřeší. Taky tam byl screen, že spor uznán, vrátit 00,00 :lol:

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#12 Příspěvek od MiraSt »

Já používám tenhle. Je jenom 500G a mám ho trvale zapojený v STB jako záznamové médium. Jinak mám na něm uložené fotky z kompu a všechno funguje jak má. Už dobrých pět let. Vevnitř má plotny. Někdy to je slyšet jak to vrní.
Přílohy
Disk.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Zase na začátku . kdo z vás garantuje disk nevyrobený v china . Podpisy pod odkazy prosím .

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Tak on je dost rozdíl mezi:
- vyrobeno v číně pro normální, třeba i evropskou firmu, která má nějakou reputaci a záleží jí na ní
- vyrobeno v číně pro čínskou firmu, ale taky s reputací a třeba celosvětově působící
- vyrobeno v číně pro čínský šmelináře
- vyrobeno čínským šmelinářem na koleně pro ještě větší šmelináře

Toto je evidentně případ poslední. Normální člověk to pozná celkem rychle.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#15 Příspěvek od JirkaZ »

forbidden: krásně sepsáno, to by se mělo dát někam do trvalých zdrojů informací.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“