Zhustnute sekundove lepidlo

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Všechny ty sekunďáky jsou prostě stejné a lepí taky stejně. Loctite se vyplatí jen v případech jako je lepení teflonu na kov atd., protože má garantované vlastnosti vždy. Na jiné lepení je to vyhazování peněz, to zvládne to lepidlo z PRC taky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ona je docela legrace, když si to 20g balení vylijete na ruku. To je pak dva dny co loupat.

Jinak to, co občas dostávám od otce je SUPER GLUE 252 WIKO, má se skladovat ledničce a stejně i neotevřený docela rychle gelovatí. Je to škoda, ale co s tím dělat nevím, když je to originál zavřený z výroby. Prostě vydrží do konce záruky a nashle. Asi ví, proč to vyhazují. :?

A vy se pak přes ten ztuhlej špunt nedostanete k tekutýmu dnu a když už, tak se s tím nakonec polijete...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Odvrtam to tenkym vrtakom.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše:A vy se pak přes ten ztuhlej špunt nedostanete k tekutýmu dnu a když už, tak se s tím nakonec polijete...
Nesmíš ho skladovat na ležato. Já po práci otřu aplikátor hadrem s acetonem a pak nastojato smáčknu lahvičku aby se profoukl aplikátor a byl čistej. U řídkýho používám fintu v podobě injekční jehly 0,8-1 nasazený na aplikátor. Tu nečistím, pokud se ucpe, vypálím ji na lahvičce jehlou nahoru nad plamenem zapalovače. Poblemtanej povrch se vypálí a pak vyšlehne z jehly "raketovej motor" a jehla je jak nová. Sice nová stávala ještě nedávno korunu, ale kdo se s výměnama má patlat.
rnbw: taky jsem to dříve vrtal 1,2-1,4 mm vrtákem. Jenže pak jsem dostal info, že pokud se do vteřiňáku strčí i jen na chvíli železo, silně to urychlí gelovatění, který probíhá od okamžiku posledního výrobního kroku. Ale pokud je to poslední použití, tak je to už jedno.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já to mám na stojáka v ledničce. Zas dvě lahvičky vyhodím, protože jsem potřeboval přilepit ucho k hrnku, co jsem urazil vystřeleným ořechem při zimním krmení ptáků (rozbíjím to paličkou na maso v pytlíku), a ono je to tuhý...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od Michal22 »

Zdeňku, neměl bys tam nějaký uvěřitelnější příběh? 😁
Jinak souhlasím s používáním aktivátorů, je to jiná liga.
Ale to chce kupovat dražší lepidla, která mají dohledatelné parametry, včetně doporučených doplňků.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já nevím, co je na tom neuvěřitelnýho. Ty pár let starý malý ořechy jsou tvrdý jak šutr, to není žádnej papírák, a když ho trefíš zešikma, tak letí jak raketa. Ovšem jestli jsem to ucho ustřelil na direkt, nebo ulítlo až po pádu hrnku do dřezu, to už nevím. Ona ta kvalita Ikea Made in China asi nebude nijak zázračná. :D

Ale na míchání mouky s vodou to stačí.

P.S. Jedna OT rarita. Ten hrnek jen spadl ze stolu 45cm na koberec. Na to musí mít člověk talent to takto rozbít.
Přílohy
hrnek.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Tak to je opravdu umění. Já jednou pustil talíř na zem a taky neuvěřitelný, vypadlo téměř kruhový dno a oba díly zůstaly vcelku. Byl to talíř z věna mý babičky, dvacátý léta minulýho století.
ty opravdu jíš vlašáky několik let starý? Já jen že 2 roky starý uložený ve sklepě kolem 11 st. byly skoro vždy chuťově nažluklý.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já je nejím. Vytáhnu v zimě ze sklepa, rozbiju a nasypu ptákům na misku. Oni si to přeberou a já pak mám plnou terasu skořápek. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Jo ještě jsem zapoměl. Až se zase příště poleješ vteřiňákem, tak jde i vytvrdlý dolů čistým acetonem (né nitro ředidlem). Aceton většinu vteřiňáků rozleptá a vznikne taková kašovitá srágora, co jde utřít hadrem. Prodává se i Rozlepovač na vteřiňák ale na všechny Bupaky včetně Boltu a 401 Loctite ty rozlepovače nefungují. No nekup to, 20 ml za stejnou cenu jako 0,7L acetonu. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#26 Příspěvek od samec »

Ja mám teraz so sekundovým lepidlom opačný problém. A nie je to prvý krát. Mám dlhšie načaté balenie. Lepidlo je stále tekuté, ani náznak zhustnutia, lenže nelepí. Skúšal som odmasťiť spoj a potom aj lepiť iné veci, ale nič, jak voda. Len prsty to stále trochu lepí. Keby som na lepený spoj napľul namiesto toho lepidla, tak to bude držať rovnako.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#27 Příspěvek od mi-ro »

A copak to vznikne když lepený spoj omylem spálím páječkou? V oku ten čmoud pálí jak slznej plyn.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Nikdy sa mi nestalo, ze by sekundove lepidlo nelepilo.

Spalenie spajkovackou je ucinny sposob odstranenia. Len treba vetrat, oci aj nos drzat mimo.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#29 Příspěvek od kejki »

Při hoření akrylových vláken se uvolňuje jedovatý kyanovodík, u kyanoakrylátového lepidla to asi nebude lepší.

https://bohemiaflux.cz/index.php?contro ... 7612_b.pdf
Takže kyanidy a oxidy dusíku.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“