Plochý potenciometr

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Valdano píše: Na Hadexu v tom rozmezí od 1k do 15k mají různé velikosti, ale ne SMD tedy spíš větší provedení viz níže.
Dal sis kupu práce, díky. Já o nich vím, dokonce jich pár desítek kusů mám, ale jsou moc vysoký.

to Odkundes: Ty TP170 jsem měl původně na mysli. Akorát jsem je v žádným katalogu nemohl nalýzt. Jenže Denkl, jak nyní funguje? Koukám, že Hanč má jinou adresu. Ovšem když si vzpomenu jak se dříve čekalo klidně i měsíc a telefonem ani emailem nebylo téměř možno komunikovat...

to JirkaZ: Jakou chybu? Já jsem se obecně dotazoval, jestli se to plochý provedení vůbec ještě vyrábí a jestli je to někde k sehnání. A když jsem se dozvěděl že jó, kde, a pod jakým označením, tak jsem rozsah hodnoty a typ dráhy dal.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#17 Příspěvek od Otkundes »

To nevím, od Denkla jsem nenakupoval, akorát jsem si vzpomněl, že by to mohl být tento typ potmetru.
Větší variantu, TP320, která má průměr 32 mm, snad kdysi vyráběla i ES Ostrava. Možná by poradili s náhradou...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#18 Příspěvek od ZVUK2000 »

Něco takového ?
Přílohy
potenciometr.jpg

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#19 Příspěvek od JirkaZ »

Celeron píše: to JirkaZ: Jakou chybu? Já jsem se obecně dotazoval, jestli se to plochý provedení vůbec ještě vyrábí a jestli je to někde k sehnání. A když jsem se dozvěděl že jó, kde, a pod jakým označením, tak jsem rozsah hodnoty a typ dráhy dal.
Jo, ale ty hodnoty byly až někde dál v příspěvku a rozměry vůbec ne. Očekávaná životnost(*) taky ne. To mám na mysli.
Pokud poptávám něco exotického, u čeho je velká pravděpodobnost, že se to bude muset nahradit něčím podobným, tak se hned na počátku snažím ty požadavky shrnout.

(*) možná víš, že zejména u trimrů, kam Tvůj požadavek z části vede, může být životnost velmi malá. Např. některé SMD typy, i když jsou keramické a cermetové, mají zaručovanou životnost třeba jen 20 (ano, dvacet) otočení.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

ZVUK2000 píše:Něco takového ?
Třeba. :) Co to je a kde to roste? A jak je to vysoký?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#21 Příspěvek od ZVUK2000 »

Roste to do této výšky. Poťák 10kΩ/N. Už ani nevím do čeho jsem to dával. Několik ks mě zbylo.
Přílohy
20230309_135345[1].jpg

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#22 Příspěvek od JirkaZ »

To vypadá jako toto...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

ZVUK2000 píše:Roste to do této výšky. Poťák 10kΩ/N. Už ani nevím do čeho jsem to dával. Několik ks mě zbylo.
A jak jsou na tom s životností? Chrastěj?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#24 Příspěvek od samec »

Hľadaj "dial wheel potentiometer".
Na aliexprese toho majú kopy... 2, 3, 4, 5, 6-vývodové, s vypínačom, so stredovou aretáciou, lin., log., 12mm, 16mm, 22mm,...

napríklad
https://www.aliexpress.com/item/32949492822.html

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Neřeš to, už jich mám 5 objednáno v TME. Ve středu bych je měl mít. Bral jsem tam s níma i další věci.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#26 Příspěvek od JirkaZ »

Tyhle? No vida, pod svícnem je tma ;-) Nicméně přeju aby sloužily, s tou "značkou" (evidentně PRCák) nemám dobré zkušenosti...

Třeba analogie 10otáčkových trimrů původně od Bourns nebo Tyco mají velkou hysterezi a nastavit s nimi přesnou hodnotu není snadné a někdy skoro ani možné.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#27 Příspěvek od eleferner »

Sice je to uz vyresene, ale pro priste: v anglictine se jim spravne rika "thumb potentiometer" pripadne "thumbwheel potentiometer".

Odpovědět

Zpět na „Součástky“