jaké stěrače jsou lepší?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#16 Příspěvek od dobrman »

Tak stěrače (Bosch Aerotwin) namontovaný, je to fakt jednoduchý systém, vyzkoušený v dešti se sněhem. Zatím parádně stírají, dosavadní dělaly občas čmouhy. Uvidím co vydrží....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Jezdil jsem v podstatě od dětství jako pasažér a mnohem dřív než od 18 i jako řidič (dneska už to můžu říct, skutková podstata už je promlčená) s ramínkovýma stěračema, kam se musely rok co rok navlíkat nový gumičky. Posledních několik let už to byly "modrý" silikonový lišty značky BOSCH, ale stejně takový stírátko vydrželo stírat bez šmouh a pruhů nanejvejš rok.
Pak jsem v roce 2009 koupil auto s Aerotwin stírátkama a už bych jiný nechtěl, mám do dnešní doby čtvrtou sadu, u který pomalu docházím k názoru, že už bude čas ji vyměnit.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#18 Příspěvek od dj_Paul »

Taky mě už čeká výměna

Když se ale zamyslím na tím, jak je během hlavně zimy používám, tak stále stírají čistě beze stop.


V zimě dostanou zabrat, protože su línej to sklo škrabat. Takže ostříknout modrou vodou, pak na tu hrbatou krustu pustit stěrače..... a ne jednou...
Stále jsou cajk

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Já mám na C4 skoro 3/4 metru dlouhý Boše. Druhý asi za 8 let. Stíraj dokonale ale štve mě, že za jízdy v zimě při pohybu na jednu stranu "drnčej". Prostě v jednom směru se nepřevracej a choděj "proti srsti". Párkrát jsem je zkusil otočit ale po čase to dělaj znova. Prostě se ve vypnutý poloze přeléžej a pak to dělají dokonce už první zimu po výměně. Trochu pomůže je po přijetí do garáže odlehčit a gumičky ručně převrátit. Nojo, ale za pár dní to dělá znova.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Klasika - vyhodit, guma je stvrdnuta. Prakticky vsetky stierace vyhadzujem kvoli tomuto. Aj ked jednym smerom stieraju dobre.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#21 Příspěvek od passion »

Nemusí to byť hneď stvrdnutá guma, ale len "uležaná" na tom istom mieste v tej istej nulovej polohe stieračov. Z toho dôvodu trochu inteligentnejšie autá (napr. už moja oktávka 2 z roku 2006 :lol: ) zaparkuje stierače po určitom cykle vždy v inej polohe. Simply clever .
A robí to tak aj ženin Golf z roku 2010, das auto.
:lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Klasika - vyhodit, guma je stvrdnuta. Prakticky vsetky stierace vyhadzujem kvoli tomuto. Aj ked jednym smerom stieraju dobre.
Asi zase špatně čteš, ztvrdlá guma po půl roce používání?
Psal jsem: Prostě se ve vypnutý poloze přeléžej a pak to dělají dokonce už první zimu po výměně.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

passion píše: zaparkuje stierače po určitom cykle vždy v inej polohe.
:lol:
To je fakt, že by stačilo aby se občas zastavily né po doběhu do kraje ale 1-2 cm po krajní poloze když se už gumky převrátěj. Nojo, frantíci, známí flinkové. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#24 Příspěvek od dracekvo »

Když jsem chtěl ušetřit, tak jsem do stěračů koupil jen novou gumičku.
Dělala po chvilce to samé. Břit se převracel a drnčelo to jak ........
Stěrače jsem vyhodil a koupil nové, od té doby klid. Prostě jen gumička na houby.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Gumicky sa kedysi menili, ked sa dodavali samostatne ako normalny diel. Teraz sa namiesto toho predavaju nejake nepouzitelne ojeby. Tiez som raz dostal, namontoval a vyhodil.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od PixelOrgy »

Taktez se podepisuji pod Aerotwin, fungujou vyborne

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“