Rozchození transmodulátoru

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Rozchození transmodulátoru

#1 Příspěvek od TeslaPC »

Ahoj, dneska jsem na burze sehnal transmodulátor televes 564901. Transmodulátor je i se zdrojem, chtěl bych vyzkoušet jestli je funknčí a po pořípadě ho potom použít, ale nevím jak ho vyzkoušet, nemám k němu ten programovací ovladač. Zkusil jsem ho připojit na satelit, a výstup připojit na DVB-T set topbox, a zapnul jsem to, ale set topbox nic nenašel. Jak mám vyzoušet jestli funguje, je tohle normální že set topbox nic nenašel, jak přesně to má fungovat? Jestli jsem to pochopil správně, tak by to z DVB-S2 signálu ze satelitu mělo vytvořit 2 kanály v DVB-T, ale jaký kanály, kde se to nastavuje, jak to ty kanály dekoduje když to nemá CI slot na kartu?
Díky za rady a vysvětelní.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Máš nějaký spektrák? Třeba i starší Technisat to uměl - mrknout, co z toho leze. Většinou se cpaly kanály někam níž (VHF) ve spektru skrze útlum kabeláží. Záleží, co tam kdo nastavil.
Programovat se to dá ovladačem 7234
Taky jsi asi nepochopil, že je to konverze z "antény" - zapojení. Takže jak jsi "připojil satelit"?
Věřím, že se ta vložka prostě musí naladit - říct, co z toho multiplexu chceš kam posunout

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#3 Příspěvek od lumca »

TeslaPC píše:Ahoj, dneska jsem na burze sehnal transmodulátor televes 564901. Transmodulátor je i se zdrojem, chtěl bych vyzkoušet jestli je funknčí a po pořípadě ho potom použít, ale nevím jak ho vyzkoušet, nemám k němu ten programovací ovladač. Zkusil jsem ho připojit na satelit, a výstup připojit na DVB-T set topbox, a zapnul jsem to, ale set topbox nic nenašel. Jak mám vyzoušet jestli funguje, je tohle normální že set topbox nic nenašel, jak přesně to má fungovat? Jestli jsem to pochopil správně, tak by to z DVB-S2 signálu ze satelitu mělo vytvořit 2 kanály v DVB-T, ale jaký kanály, kde se to nastavuje, jak to ty kanály dekoduje když to nemá CI slot na kartu?
Díky za rady a vysvětelní.
To co jsi zakoupil není transmodulátor, ale dvojitý kanálový procesor DVB-C nebo DVB-T/T2, viz odkaz.

https://www.antech.eu/564901-dvojity-dv ... esor-t0x-/

Transmodulátor je zde:

https://www.antech.eu/563301-transmodul ... -t-ci-t0x/

nebo vybavenější:

https://www.antech.eu/564301-transmodul ... -t-ci-t0x/

To tě někdo na té burze pěkně převezl, když ti prodal KP jako TRM. pro běžného člověka tento KP nemá totiž rozumné využití!

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od TeslaPC »

Aha, koukám že to jsou teda pěkný ceny za ty ovladače, to radši zkusím najít někoho kdo ho má a nastavil by to za pár korun. Já to koupil s tím že jsem nevěděl co to je, a pán co to prodával taky netušil co to je, chtěl z akaždej modul ten modulátor a zdroj 50 Kč, já to vzal protože mi to připadalo jako transmodulátor, tak jsem si řek že za 100 kč proč to nevzít co kdyby. Na internetu jsem to jledal podle modelu a vyhodilo mi to přesně to co mpíše kolega na hoře převádí to 2 kanály třreba ze satelitu do DVB-T, což já bych využil, jenom nevím jak to nastavit když nemám ten ovladač, a i kdybych hoi měl nebo sehnal někoho kdo ho má a on mi to nastavil, tak jak udělat aby to rozkodovalo satelitní kanály když tam není vstup na kartu.[/quote]

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#5 Příspěvek od lumca »

V žádném případě to "NEPŘEVÁDÍ" žádné(!) SAT programy na DVB-T. Znova ti opakuju, že to není TRM, ale KP, který provádí konverzi dvou DVB-C nebo DVB-T/T2 kanálů! Např. K21+K23 na (např.) K66+K68. proto to nemá a ani nemůže mít CI slot, pro dekodování kryptovaných tv kanálů! TRM Televes bez CI (pouze pro FTA programy) má označení 563101, viz:

https://www.antech.eu/563101-transmodul ... dvb-t-t0x/

Zatímco ty máš tohle:

https://www.antech.eu/mainform.aspx?row ... 901&page=1

Pokud se spojíš s firmou Antech (autorizovaný dovozce do ČR) značky Televes, dostaneš adekvátní informace.

Jinak programátor pro tato zařízení bude mít každý profi anténář ve tvém okolí a může to buď zapůjčit nebo provést naprogramování. Cena se (když jsem to ještě dělal aktívně) pohybovala od 500 do 1.000 Kč dle složitosti. Zapůjčení pak pětikilo za 24h. Nevím jak se ceny pohybujou dneska.

Ale tobě žádné programování netřeba, protože nemáš TRM, takže tam není co (kromě zmíněné kanálové konverze a tu ty těžko využiješ) nastavovat.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od TeslaPC »

Aha, už to chápu co to dělá, tak to je pravda že tohle nevyužiju, ještě než ho zkusím poslat na bazaru do světa, tak se zeptám na ještě jednu věc kterou kdyby to umělo tak bych to využil a nikde se mi to nepovedlo najít. Nedokázalo by to při přesunu toho kanálu změnit kodek ? Konkrétně z MPEG4 do MPEGu 2? To by se mi dost hodilo protože DVB-T modulátory co umí MPEG2 se dost blbě shání, a věci co umí jenom MPEG2 těch mám dost, a z modulátorů leze jenom MPEG4.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#7 Příspěvek od lumca »

Bohužel ne, zařízení co to umí jsou v jiných cenových relacích, ale pokud bys to chtěl prodat, možná bych měl zájem. Když tak napiš detaily (cena a způsob doručení) do PM.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od TeslaPC »

Ok, díky za vysvětlení napsal jsem sz.

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“