LCD TV Panasonic TX-32LE8PS backlight

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

LCD TV Panasonic TX-32LE8PS backlight

#1 Příspěvek od zdenoeddie »

Ahojte,
dostala sa mi do ruk tato TV, s rozbitym LCD panelom (vyzera ako keby dostala kopacku/ ranu pastou). Rozobral som ju, ze pouzijem este funkcne trubice podsvietenia na pracovne svetlo. No zistil som, ze na doske invertora (KLS-EE32HK14M Rev:06) je odprasknuty C2 680u/35V (otazka je, ci je to vysledok zivotnosti, alebo pretazenia/poruchy?). Po neuspesnom hladani schemy (manual pre TV schemu invertor PCB neobsahuje, manual z elektrotanya), som sa sustredil na riadiaci IC OZ9966SN ku ktoremu nie je takmer nic dostupne, okrem nejakeho vystrizku z nejakej schemy.
Nema prosim niekto schemu tejto, alebo podobnej invertorovej PCB? Pripadne aspon datasheet k IC? Smetia okolo je viac nez dost.
Prepokladam ze napajanie je podla manualu TV +12V, plus nejake ovladacie signaly pre 3V3 logiku.


Obrázek

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

Tady je o něco málo víc (co kdosi posbíral).

Datasheety jsou k jiným OZ99xx (9936, 9938 atd.), tak zkus najít podobnosti (často je filosofie obvvodů z jedné řady přinejmenším podobná).

V časopise "Ремонт и Сервис электронной техники 4/2013" je podrobnější popis toho obvodu.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“