Myčka Electrolux ESI66060XR, chyba 20

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#31 Příspěvek od passion »

Tak stačilo vyčistiť ten turbidity a myčka hreje. Bolo na ňom pekne veľa sračiek.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#32 Příspěvek od doktor365 »

Zdravím ,ať nezakládám další téma. Myčka EleCtrolux ESL5330LO hlásí chybu i20. (je to u syna) Zůstala v myčce voda. Po zapnutí napustila vodu, mytí prý proběhlo , ale už vodu nevyčerpá a skočí chyba i20. čerpadlo bylo pod napětím,měřeno indukční zkoušečkou, asi ovládá nula. Vedou do něj tři dráty. Vyndal jsem čerpadlo ven a při spuštění se nejprve roztočí než začne napouštět. Po navolení programu zase někdy myje v pohodě, někdy zase chyba i20. Hledal jsem ten tlakový spínač(presostat), ale nenašel jsem. Co hlídá hladinu a posílá signál. Nějaký tip ,co může být za příčinu? Stáří 8let.
Děkuji Milan.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#33 Příspěvek od kejki »

electrolux hlídá rychlost vypouštění (nebo proud do čerpadla), takže průchodnost čerpadla, hadice a sifonu je v pořádku?
This code may come up as 20, or i20, but they both reference an issue with the drain system. What Causes It? If there's a blockage in your dishwasher's drain line, or if your unit's drain pump is clogged, this can trigger an i20 error code.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#34 Příspěvek od bu2520 »

rozdělal bych čerpadlo a podíval se na rotor (není li praský , pořípadě nafouklý) a stav futra v kterém je umístěný. Rotor by měl jít zlehka a nemít velkou vůli, jinak se stáva že se přidírá a většinou jen s vodou na sucho funguje.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#35 Příspěvek od doktor365 »

Děkuji za rady, čerpadlo jsem měl venku na sucho se normálně točilo. To s těma vůlema mě taky napadlo, že by se to mohlo šprajcnout. Teď to prý 2x normálně omylo a vypustilo, tak uvidím.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#36 Příspěvek od kejki »

A hadice a syfon byly bez mastnoty? chce to jednou týdně pouštět horký cyklus, tedy tam, kde se vaří jídlo.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“