Umístěni modemu .

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

Umístěni modemu .

#1 Příspěvek od milin »

Prosím o radu kde umístit modem : mám starší dům , klasické stropy (dřevo), umístit modem do přízemi, nebo do 1patra? internet je po lince od O2.modem SMART O2 DIK,

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od vasilceral »

Mě provozovatel doporučil do středu plochy bytu a výše kvůli kovovým spotřebičům v bytě.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Dej si ho kam chceš. Logicky na místo, kde bude na něj nejlepší dosah z těch zařízení, co budou na to wifi.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od dracekvo »

Pokud ti dobře osvítí i spodek, tak v patře podle mě lepší.
Mám taky starší dům. Na půdě modem o2, ale nestačilo to. Tak jsem dal do přízemí další AP, které dělá wifi dole.
Mám dvě různé wifi, aby se spotřebiče v nějaké slabší chvilce neměli snahu chytat na ten vzdálenější vysílač.
Někdo zase dává stejný název, aby nemusel přepínat wifi, když chodí mezi bodama. Což u mě není, tak proto tak.
Nebo existují Mesh vysílače. Je to více wifin, které se tváří jako jedna a přepínání vysílačů je bezvýpadkové. To je nejlepší volba, ale taky nejdražší.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od pocitujlasku »

dracekvo: nie je to drahsie, mini mikrotik sa da kupit za cca 20-25 eur.
Slaby signal vies eliminovat tak, ze kazdy lepsi router ma nastavenie min. signalu, kedy este dovoli zariadeniu sa pripojit. ak to nastavis spravne, tak to slabe AP zariadenie "odkopne" a ono sa pripoji na ten silnejsi signal.

Ja mam na kazdom poschodi 1 wifi, ale s dost slabym vykonom - pokryje to poschodie + dosah este par m vonku ale mam zaroven 3 rozne siete - domacu, pre navstevy (to je cisto len internet, bez pristupu do mojej domacej siete) a pre smart zariadenia.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

milin píše:Prosím o radu kde umístit modem : mám starší dům , klasické stropy (dřevo), umístit modem do přízemi, nebo do 1patra? internet je po lince od O2.modem SMART O2 DIK,
Do přízemí pod strop, aby byl přibližně stejně daleko od koncovejch zařízení v patře i v přízemí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pocitujlasku »

EKKAR: ale bacha na vyzarovaci diagram. Klasicke prutove anteny vyzaruju smerom hore dost malo, takze nemusi byt na poschodi dobry signal.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

A vela stastia s tahanim telefonnej linky a pripadnych ethernetovych kablov po strope.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Dneska má LEPŠÍ jednopásmovej modem/Wi-Fi router obvykle dvojici antén, dvoupásmovej má obvykle čtyři - právě proto, aby se jedna z každýho pásma dala natočit na H a druhá na V polarizaci. A WAN-kábl se dá dotáhnout až k rohu při podlaze a nahoru připnout sponkama do rohu, nebo se dá router šoupnout nahoru na nábytek a případně podložit nějakým podstavcem.A právě proto že málo vyzařujou nahoru je důvod, proč je dávat až těsně ke stropu - tím se dostanou blíž k přijímacím zařízením v tom vyšším patře, obvykle ležícím na stole nebo drženým v ruce - a zhruba stejně vysoko budou nad podobným herberkem v patře dolním ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#10 Příspěvek od warp »

Nejlépe je použít samostatnou WiFi AP jednotku (napø. Mikrotik) a umístit na strop nad schodištìm do patra (pokud je cca uprostøed) pøípadnì do místa kde se pøedpokládá nejvìtší využití WiFi. Nevím co pøesnì za "modem" máte, signál tìchto zaøízení nebývá moc pøesvìdèivý.

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#11 Příspěvek od milin »

modem O2 box smsrt.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

jo, tohle je na montaz pod strop uplne ideal... je to urcene do obyvaku...
Přílohy
content.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

No a co? Přivážeš to k lustru prádelní šňůrou a je to. :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Zcela jednoduše to vyřeší malá polička na 1 hmoždinku pod stropem. Ten modem/router zas tolik neváží. Některý modemy/routery mají na spodku už předem vytvořený díry, za který jdou po "položení na bok" pověsit na svislou plochu, ze který čouhá jeden nebo dva hřebíky/vruty, ty se obejdou i bez poličky ... Je to jako pověsit hodiny na zeď, jen se prostě ten hřebík/šroubek/háček navrtá vejš pod strop ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od PixelOrgy »

Ten modem ma nejspis anteny po stranach a do stran vyzaruje, je to delany do pokoje a na vysku.
5GHz wifi bude mit pres strop vysoky bit error rate, takze pokud nejsou vysoky naroky na propustnost, tak pouzivat 2.4GHz. Idealni je, co pise dracekvo, jedno AP nahoru, druhy dolu a snizit vykon, nebo mesh.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“