Goldstar Chasi PC 41C

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

Goldstar Chasi PC 41C

#1 Příspěvek od vamservis »

Po výměně VN trafa které odešlo díky vyššímu napětí pro napájení B+ (závada ve zdroji) vn napětí naběhlo , ale nede vertikál napětí na jeho napájení je 25V. Na vstupu nemám buzení nejde z TV procesoru TA 8960 napětí na pinech kolem procesoru jsem měřil. Pin V OUT je výstup vertikálu a zde nic není, nemůže být uvedený procesor blokovaný a nebo je vadný. Vertikal vadný není dal jsem nový.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Pokud jede VN, tak to nemá co blokovat a bude vadný to TAčko (není to náhodou TDA?). Nasvědčuje tomu i prvotní vada.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#3 Příspěvek od vamservis »

Došel jsem k závěru, že bude vadný TA 8960 a tak jsem jej objednal a výsledek se dovím až po neděli. Zatím dík

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#4 Příspěvek od Frenky »

Vertikál si vyzkoušíš,když na budící vstup IO KS vertikálu přes nějaký C /M1 a pod/.,připojíš nějaké malé střídavé napětí cca 3 - 5 V,třeba ze žárovičky z pistolové pajky a zjistíš,zda Ti konec funguje.Toto přivedené napětí Ti nahradí buzení.Mělo by se to roztáhnout.Z KS vertikálu
se odebírá zpětně vzorek pro vertikální oscilátor,takže pokud nejde
pro závadu KS vertikálu,tak nejde !! ani výstup buzení z vertikálního oscilátoru...není to někdy legrace..A ten budící IO není zrovna laciný..

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#5 Příspěvek od vamservis »

KS vertikálu jsem vyzkoušel pomocí signálu z generátoru a obrazovka se rozvítila na max. Vertikál je asi OK. Sázím na TA8960 stojí 350 + poštovné přímo od Multisonu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“