Plazma Samsung, problém so zvukom

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

Plazma Samsung, problém so zvukom

#1 Příspěvek od Ivan_01 »

zdravím, na plazme PS50A557S3F mám takú záležitosť a neviem si s ňou rady. Po zapnutí (aj zo stby) TV nastaví zvuk naplno, na hodnotu 230. Pomocou DO sa dá zvuk stiahnúť dole až po 0. Keď zase zvuk pridávam, ide ale už len v rozsahu 0 až 100 a ide regulovať normálne. Factory reset nepomohol. Hotel mode nieje zapnutý. Čo by toto mohlo zapríčiňovať? Inak TV ide normálne.
Přílohy
IMG_20230315_142137.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Rozosraty obsah konfiguracnej pamate. Neviem, ci je to vo flash alebo je tam na to EEPROM. A ked to neobnovi reset, tak moze byt pamat vadna.

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#3 Příspěvek od UDS114 »

Je to v I2C eeprom a eeprom vadna asi nebude iba ak by počet zápisov na niektorú adresu prekročil 100000 alebo uplynulo 30rokov.
takže teoreticky prekročenie počtu zápisov alebo nespolahlivý zápis alebo čítanie by mohlo spôsobovať zvlnenie zdroja alebo suchý kondík na MB na 3,3V vetve, ktorá napája tiež eeprom.
Samsung ti nepovie, či sa mu podarilo prepísať celú eeprom, lebo po zápise to neoveruje, takže zle zapísaná eeprom z akéhokolvek dovodu sa prejaví až po prechodu do stby a novom zapnutí, keď cpu načíta skutočný obsah eeprom.

Ale test či eeprom je vadná alebo nie je vadná by mohol byť nasledovný:
Skopírovať obsah eeprom do druhého (nového) čipu a ak sa závada bude opakovať, potom stará eeprom za to nemôže a treba nájsť obsah z druhej dosky rovnakého typu aby si opravil bordel, ktorý tam rokmi nastal z akéhokoľvek dôvodu a nedá sa bežne opraviť.

U podobných typúoch TV som sa stretol s tým, že sa na TV objavovali funkcie, ktoré nikto nikdy nevidel a reset factory nepomohol.
Pomohol až prepis dát v starej eeprom z inej dosky rovnakého typu.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#4 Příspěvek od Ivan_01 »

tak výsledok je taký, že kým som sa dostal k bližšiemu skúmaniu, TV si zobrali, že to robí od nova, ale im to nevadí, pretože majú settopbox a zvuk regulujú na ňom. Aj to je riešenie.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Tak pokud je majitel starší, hluchý a nevadí mu základní šum zesílené TV na 100%, pak OK. Speciálně plazmice které měly síťový přívod s PE vrčely díky smyci z antény skoro všechny.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“