Zesilovač s GU50

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Lukas-Peca »

Při plném klidovém proudu bere každý cca 100 W. Obsluha si může proud plynule nastavit od 50 do 200 mA, při menším proudu je samozřejmě spotřeba nižší. Při vybuzení to pak začne přecházet do třídy AB a proud roste. Dosáhne se i trochu vyšší výkon díky většímu napětí odlehčeného zdroje. Ale už to není tolik high-end.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#47 Příspěvek od danhard »

Monoblok 50W konec s GU50 kolegy, ideový návrh konce a optimální návrh trafa je z mé dílny
Zesilovač pracuje v AB třídě, v pentodovém modu zpětná vazba katodovým vinutím. Ug2 je pevné.
Přílohy
50W_GU50.jpg

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#48 Příspěvek od alxa »

Docela by mě zajímalo zapojení, pokud to není tajné. Něco takového s GU 50 jsem lepil před lety.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od zdenoeddie »

Danharde ake mas Raa a napajacie napatie? Prepodkladam ze pre 50W si musel ist aspon na 550V...

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#50 Příspěvek od danhard »

To je schema z prototypu, na tom se bude ještě ladit.
Přílohy
Schema_2.JPG

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#51 Příspěvek od alxa »

Mě by spíš zajímal invertor a spol. Pred pár lety jsem se o něco takového pokoušel. Udělal jsem dost prototypů různých zapojení a dost jsem si na tom vylámal zuby. Když už zesilovač vypadal dobře na měř. přístrojích, tak zvukově to bylo špatné. Výstupní trafa byla zakázková z Blatné , pak od Toroid se zpětnovazebním katodovým vinutím. Nakonec jsem skončil u Dc vázaného symerického buzení se zdroji konstantní proudu v katodách a celé stabilizované DC servem s OZ a vactrolem inspirované od Audio Research. Celé je to ve stadiu před dokončením ( ale již několik let). Raa vystupníhu trafa mám 7k, pokud si dobře vzpomínám. Napájení necelých 700V, Ug2 250V GU50. Budiče jsou asi EF184 zapojené v triodě. Na vstupu ECC83 .Toto zapojení mi nejlépe zvukově hrálo a dobře měřilo, ale bylo citlivé na změnu parametrů elektronek proto to servo.
Edit: Danharde zaujala mě zpětná vazba, kterou máš vedenou z katodového vinuti GU50, většinou se to dělá z výstupu výstupního trafa, má to nějaké výhody?

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#52 Příspěvek od danhard »

Nemá, je to chybně, to se bude ještě řešit, ale na odzkoušení zpětné vazby to stačí.
Schema jsem nenavrhoval, tam jen odstraňuji chyby.
Původní zadání pro mě bylo, jak udělat nejlíp trafák pro 2xGU50/50W ?
Protože má GU50 malou strmost tak musíš s Ua přes 500V a do menších proudů.
Ug2 stačí kolem 250V, takže v pentodě s pevným Ug2.
Katodové vinutí 10% to pak lokálně stabilizuje v parametrech.
Budič je diferenční s 6N6P a před ním dif. pár s 2xE180F.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“