Elektrický ohradník Chapron EASYCLOT

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#16 Příspěvek od MiraSt »

No a jak je to s tou zatěžovací kapacitou? Viděl jsem, že se tím honí skoro hektar dokola a teď rýna? Neprošlehne se trafo?
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

Tak to já nevím, ten malželčin bratranec říkal že to pro tento speciální účel pro připevnění na rýnu na baráku prodávají. Já jsem to osobně neviděl, nebyl jsem se na to podívat ale podle toho jak mi to vysvětloval tak izolátory jsou upevněné na nějakých plíškách (říkal že to musí předělat neboť v zimě jak byl sníh tak mu ty plíšky ohlo a zkratovalo to) a ty jsou upevněné na te rýně. Ještě se jej příležitostně zeptám na užívatelský manuál co v něm píšou.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#18 Příspěvek od jenicek »

Tady to je zapojení osekaný na úplný minimum. Je možný, že mají izolaci trafa dimenzovanou i na provoz bez zátěže. Ty co já jsem opravoval (asi 3 výrobci a celkem asi 10 modelů), tak byly více sofistikovaný, některý měly i zpětnou vazbu a uměly si přidat. Všechny ale měly na výstupu pro sichr jiskřiště a když jely naprázdno tak se vrchol omezoval v něm.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#19 Příspěvek od Kremik »

Co jsem koukal do ohradníku, ale byl to ještě poměrně starý kus, velká bedna, tak tam k výstupu byl připojen výkonový rezistor poměrně malé hodnoty, tuším něco mezi 20 a 100 Ohmy, asi. Docela mě to překvapilo, ale ten odpor byl vinutý, možná se využívala i jeho indukčnost, nevím, nezkoumal jsem. V těch dnešních už se na výstup nepřipojuje nic?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od otakarv »

Bratranec poslal fotky jak má ty izolátory upevněné, má to kolem celého domu natažené. Volal že to mělo ještě na dvou místech zkrat, pokud byl zkrat na jednom tak to "prskalo" ale když byl na více místech tak se to chovalo jako nefunkční.
Přílohy
Uchycení izolátorů na svodu od rýny.
Uchycení izolátorů na svodu od rýny.
Uchycení izolátorů na rýně.
Uchycení izolátorů na rýně.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#21 Příspěvek od ok1hga »

dovolil jsem si tu první fotku pro čitelnost trochu upravit . . .
. . . zajímavé řešení na kuny.
Přílohy
okap.jpg

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#22 Příspěvek od Olchor »

A tak to vypadá na běžné ohradníkové izolátory, v nich normal drát okolo střechy a svodů.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“