Nabíječka li-pol 20V HECHT LY-2200-1800G

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

Nabíječka li-pol 20V HECHT LY-2200-1800G

#1 Příspěvek od schrost »

Dobrý den.
Neví někdo, co je to za švába? na sobě má naraženo IDP=21R.
Nabíječka měla proraženou jednu z dvou paralelních diod na sekundární straně trafa.
Co jsem zjistil. Optočlen sepne při cca 23 voltech na sekundárním kondu dodávaného napětí externě. odpor kondu je 0,024R.
Na primáru kond hlavní má ESR do 1 ohmu. 22mikrový kond má též do 1 ohmu, pro jistotu jsem vyměnil. Dva napájecí 1Mohmové odpory taky proměřeny, mezi sebou mají 150 volt, na kondu je stálých 4,5V, nepulzujících. Ohmetrem jsem na každém naměřil 500 kilo (2 odpory a vybité kondy), nepájel jsem. Dioda jaký má závěr, nevím. Propustně má 0,6. Sháním datasheet, jakým napětím nahodím švába.
Tak prosím, neví někdo, co to je za švába, případně datasheet?
R...
Přílohy
P1030596kompres.jpg

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od schrost »

Uff, to bylo rychle. Takže 14/10 volt. Jdu na to.

Takže, při 13 Voltech na chviličku najel. Ale proud v obvodu 1mAmpéra. Do 13 volt od 120mikro/5V až do 450mikro pod 13 voltama. Odpojení elytu, odpojení trafa (diody v zapojení). Pořád jsem na miliku. Kond a trafo jsem vrátil, dal jsem 15Kohmový odpor mezi napáječku švábu a hlavní kond. Napájel jsem 40 volty, na sekundáru jsem měl chviličku 2 volty.
Tímto toto vlákno mohu uzavřít, ještě jednou děkuji
R.. .

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od schrost »

Ještě jednou, jak to dopadlo.
Koupil jsem od číňana R7731A.
Osadil jsem, kupodivu, zdroj najel. Jedna 5Ampérová dioda je málo, při nabíjení dioda děsně topila. I dal jsem dvojdiodu z 12 voltové větve PC zdroje, 0.3V propustný směr, 85V závěr, změřeno. Dioda topí i bez baterky. Podezdření, že zdroj kmitá větším kmitočtem (naměřil jsem 15 mikroS, takže asi OK)
Došlo k nejhoršímu, vytáhl jsem oscilo. 100 volt špice pod čarou, + 22 volt na kondu, výrobce nabíječky 150 voltovou diodu dal téměř bez rezervy.
Tak jsem u číňana koupil stejné, osadil. Při nabíjení baterky je teplota do 50°C.
R..

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“