Dokončení zesilovače po 26-ti letech

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#46 Příspěvek od VASEK_W »

Tak hele "mladíku" Stowiku, jak koukám na ty fotky, a namáhám svůj zrak, tak tam nikde nevidím izolační podložky pod "chladicími křídly" těch LM-ek :-(
Je to jen chyba mého vidění, nebo jsi je tam nedal i skutečně?
Pod těmito chladicími křídly musí být izolační slídové podložky, neb chladič je uvnitř myslím připojen na minus napájení (snad mám pravdu)! Tak aby to nebyla celá závada ...
Podložky nemusí být pod celoplastovými typy.

Vašek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#47 Příspěvek od EKKAR »

Psal mi "Stowik", nevím čím jste ho kdo naštvali, ale působil na mě tím dojmem, pro poučení ostatních z krizovýho vývoje sem jen napíšu, že finální defektní nález na těch jeho Overturách byl ten, že v tom vadným kanálu byly studeňáky = nekvalitně zapájený odpory ve zpětný vazbě. On tu desku dostal už částečně osazenou, zbejvalo jen domontovat chladič, zapájet výkonový šváby a oživit to celý. No a on udělal tu jedinou obrovskou chybu, že se spolehnul na práci někoho jinýho, nezkontroloval, jestli jeho předchůdce neodfláknul pájení, dopájel co zatím chybělo na DPS a šel to zkoušet ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#48 Příspěvek od Kremik »

Tak gratulujem k úspěchu! Však jsem psal, že to bude něco nestabilního. Příště to napřed před finální montáží odskouší, ušetří si práci a případnou vadu najde raz dva. Já s prvním MBAčkem taky pěkně bojoval. Žádná vadná součástka, žádný studeňák, jen boucherot zapojený na blbou zem. To bylo boje, než jsem na to přišel. Ale už jsem to tu asi někde psal.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“