Domoticz

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Domoticz

#1 Příspěvek od Celeron »

Hrál jste si s tím prosím někdo? Nějaký zkušenosti?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Co to je?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaZ »

https://www.domoticz.com/wiki/Main_Page

Prostě něco, bez čeho nejde existovat ;-)

Já si vždycky u takovýchto věcí říkám, kolik asi je v tom nejrůznějších backdoorů. A to ne třeba přímo v dané aplikaci (tím spíš, když je to open source*), ale kdekoliv dál, kudy data z toho běhají...

(*) i u open source s velikostí instalačního souboru okolo 1 GB dost pochybuju, že by to všechno byl schopen (a hlavně ochoten) někdo kontrolovat.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Nebuď paranoiní, co by u mě nějakej hakrista dělal s teplotama z topnýho systému, měřením spotřeb a jinejch pro něj nevýdělečních činností? :lol:
Myslím, že jsou pro ně mnohem výnosnější místa a činnosti.

A propo, tak mi poraď co použít za SW na PC na vyhodnocování naměřených dat, případně ovládání něčeho. V domácí síti přes Lan modul s W5500 to umím ale jen textově. Potřeboval bych nějaký vomalovánky a tlačítka. Vím, že existuje Thingspeak, ale to je skoro némlich to samý jako Domoticz.
Mám pevnou IP a tak bych mohl použít přímej přístup odkudkoliv.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaZ »

Hakristi to nedělají jen pro prachy - ani zdaleka. Některé prostě baví být svině (a není po ruce nikdo, kdo by je pověsil)...

Ale k věci: opravdu k reálnému životu potřebuješ ze svého bydlení sbírat nějaká data a dálkově řídit jakési systémy?

Považoval jsem Tě za rozumněji smýšlejícího...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Potřebuju na dálku hlídat chajdu a doma kouknout v dílně či kanclu na teploty dřevokotle, abych když se zapomenu, nebo se dříví šprajcne nemusel 3 x za den zatápět. No a taky venkovní vrata a garáž, protože mě odešlo asi čtvrt století starý ovládání DO Aprimatic a druhý mladej ztratil. A stejně s ním byly každý léto problémy, bylo ještě na 27 MHz a v létě ho taliáni zahltili tak, že dosah spadnul z 150 m na 5m. Takže všecko z mobilu by bodlo.
Co je na tom nerozumnýho? :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

hacker ti přes svůj mobil otevře vrata a půjčí si auto... :-D

K věci: pro psaní apek k senzorům (ale i k ovládání HW) používám Processing, jede to pod MAC/Linux/Win/Android...

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#8 Příspěvek od JirkaZ »

Celeron píše:Potřebuju na dálku hlídat chajdu
GSM alarm.
U GSM máš alespoň jakžtakž jistotu, že se o bezpečnost stará operátor. Kromě toho se to dá pojmout různě dál, ale to nebudu rozepisovat tady veřejně.
Celeron píše:doma kouknout v dílně či kanclu na teploty dřevokotle, abych když se zapomenu, nebo se dříví šprajcne nemusel 3 x za den zatápět.
Lokálně natáhnout dráty, nebo v nouzi nějaký radiový přenos. GSM přenos dat taky existuje, ale budeš za to platit.
Celeron píše:No a taky venkovní vrata a garáž, protože mě odešlo asi čtvrt století starý ovládání DO Aprimatic a druhý mladej ztratil. A stejně s ním byly každý léto problémy, bylo ještě na 27 MHz a v létě ho taliáni zahltili tak, že dosah spadnul z 150 m na 5m.
Dej tam pořádnej systém, něco jako Hor. BiSecur atd.

Jo a hlavně si nevybírej systém all-in-one (což je dnes obrovská móda). Kapesního šmíráka ztratíš a jsi rázem úplně v (!).
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pocitujlasku »

Celeron píše:A propo, tak mi poraď co použít za SW na PC na vyhodnocování naměřených dat, případně ovládání něčeho.
Ja som skusal istu dobu https://www.home-assistant.io/
vies si to pekne upravovat cez c# skript - backend a okienka cez javascript.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#10 Příspěvek od JirkaZ »

Mám vysloveně touhu kontrolovat počet polen v kamnech přes Javascript...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#11 Příspěvek od HF_Tech »

Na grafování a vyhodnocování https://grafana.com/ Kolegové na tom mají měření teplot a vyhodnocování spotřeby a výroby elektřiny v baráku.
Celeron píše:Nebuď paranoiní, co by u mě nějakej hakrista dělal s teplotama z topnýho systému, měřením spotřeb a jinejch pro něj nevýdělečních činností? :lol:
Myslím, že jsou pro ně mnohem výnosnější místa a činnosti.

A propo, tak mi poraď co použít za SW na PC na vyhodnocování naměřených dat, případně ovládání něčeho. V domácí síti přes Lan modul s W5500 to umím ale jen textově. Potřeboval bych nějaký vomalovánky a tlačítka. Vím, že existuje Thingspeak, ale to je skoro némlich to samý jako Domoticz.
Mám pevnou IP a tak bych mohl použít přímej přístup odkudkoliv.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#12 Příspěvek od Cust »

JirkaZ píše:Mám vysloveně touhu kontrolovat počet polen v kamnech přes Javascript...
Je vhodnější to kontrolovat osobně a najet kvůli tomu 150 km autem?

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#13 Příspěvek od JirkaZ »

Custe, já jsem k chalupě dálkové řešení napsal a ta polena má doma (tedy pokud on umí psát a já číst)....

Jo a ještě douška k těm polenům: já osobně bych spíš raději zvednul zadek a šel se tam podívat. Proč? No, protože jednak toho můžu vidět víc a jednak se hejbu.

Dnešní móda je jezdit 100 m do kšeftu autem (pokud možno ofroutem s chrochtomotorem) a vše ostatní mít elektronicky, včetně dálky na lustr a podobných kravin.

Lidi chcípnou na absolutní nedostatek pohybu.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#14 Příspěvek od Cust »

@JirkaZ
Celeron píše:Potřebuju na dálku hlídat chajdu a doma kouknout v dílně či kanclu na teploty dřevokotle, abych když se zapomenu, nebo se dříví šprajcne nemusel 3 x za den zatápět.
:-) Já to pochopil tak, že se topí v chatě a domu a kontrola je z dílny nebo kanclu a nic se nenachází na stejném místě...
EDIT: jo a bastlirna není primárně určená k moralizování lidí o kterých nevíš třeba ani to jestli jsou na inval. vozíčku atp...

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#15 Příspěvek od JirkaZ »

Cust píše: EDIT: jo a bastlirna není primárně určená k moralizování lidí o kterých nevíš třeba ani to jestli jsou na inval. vozíčku atp...
Tak jsem to nemyslel a ty to dobře víš, jen sis hledal způsob, jak zaútočit. Ty na druhou stranu netušíš, s kolika vozíčkáři jsem měl osobně co do činění...

O nedostatku pohybu a souvisejících věcech je takové moře materiálu, že doufám nemusím uvádět odkazy.

V sousedních vláknech se donekonečna řeší neuvěřitelné kraviny, tak že bys mi říkal, abych tu nepsal o pohybu?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“