SMA konektory, kabely k nim, montáž a pod

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

SMA konektory, kabely k nim, montáž a pod

#1 Příspěvek od Celeron »

Mám tady plošákový SMA-čka. K nim jsem koupil asi nejspíš tohle kabelový SMA s převlečnou maticí. Jenže jsem narazil na problém, ta venkovní krimplovací trubička má vnitřní průměr 5,5 mm ale ta vnitřní rádlovaná část má průměr 4,5 mm. U toho z odkazu píšou "průměr nad dielektrikem 3 mm" Tak nevím, jestli to je stejný. U mě je 3 mm průměr vnitřku té rádlované trubičky. Takže teď nevím, jestli doporučený kabely RG58, RG142, LMR195, RG400 půjdou použít. Znám jen tu RG58. Potřeboval bych slaněnej ohebnej 50R mezi měřáky, ta RG58 je dost tvrdá a málo ohebná.
Znáte někdo ty ostatní, jak jsou tvrdý a sehnatelný v délce cca 5 m? Celý kolo 100m je mi na dvě věci.
Jo a jak je to se šestihran čelistma na krimplování? Ta moje dutinka má přes vrch 6,5 mm, jaký číslo čelisti shánět?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdybys viděl, co já používám za šílený redukce, když nejde o půl decibelu přesnosti...

Můžeš si třeba koupit redukci SMA-UFL (tam je tenoučkej koax) a udělat si UFL spojku a dát dva proti sobě.

To, co je na přiloženém obrázku, tím já kontroluju výkon modulů 868MHz, kde nejde o absolutní přesnost, ale o to, jestli tam není opravdu chyba. Celý je to vyrobený z toho, co se dá najít v zásuvce či koupit v TME. Zakončovák je vlastně ta redukce 50ohm -20dB, takže tam můžu s přiměřenou chybou už dát měřák 75ohm.

Ale tady jde o pár mW.
Přílohy
kabel_ufl.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#3 Příspěvek od Cust »

Používám RG58 nebo tenčí RG142...

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#4 Příspěvek od jenicek »

Napiš sem https://www.rasel.cz/
nebo pokud bys měl cestu do velký vesnice, tak se tam zastav.
Majitel vyrábí VF kabeláž a ví toho opravdu hodně a má toho i hodně skladem, prodávají v metráži.
Když jsem potřeboval SMA s RG316 lisovat přímo u zákazníka v počtu desítek kusů na snímače v turbogenerátoru na elektrárnu, tak vzal ze šuplíku konektor, kus kabelu a vyzkoušel několikery čelisti. To co bylo nejlepší jsem pak koupil, opravdu profi přístup.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Resel taky doporučuju - zrovna jsme sháněli Microdot konektory na kalibrační sondu k akcelerometru (k sestavě v ceně pár set tisíc) a hodně nám pomohli - to, že u každého konektoru mají napsané rozměry čelistí je velké plus.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#6 Příspěvek od vasekpetr1 »

jenicek píše: ...na snímače v turbogenerátoru na elektrárnu...
Měření budícího proudu přes jednotlivé sběrače uhlíků na kroužcích? U nás na EDU to dalo nejmenované firmě hodně práce, než to diagnostické měření vypadalo trochu k světu. I tak je na tom měření krásně vidět, jak se ten proud na jednotlivých pozicích stále mění díky kolísání odporu na přechodu kroužek - uhlík. :wink:

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#7 Příspěvek od jenicek »

vasekpetr1 píše:
jenicek píše: ...na snímače v turbogenerátoru na elektrárnu...
Měření budícího proudu přes jednotlivé sběrače uhlíků na kroužcích? U nás na EDU to dalo nejmenované firmě hodně práce, než to diagnostické měření vypadalo trochu k světu. I tak je na tom měření krásně vidět, jak se ten proud na jednotlivých pozicích stále mění díky kolísání odporu na přechodu kroužek - uhlík. :wink:
Nene, částečné výboje měřené pomocí antén přímo ve vinutí online. https://irispower.com/products/stator-s ... plers-ssc/
Koko*i v DE to při vakuové impregnaci zalepili pouze elektrikářskou izolačkou a v koaxiálním kabelu epoxid přes nalisovaný konektor SMA vyvzlínal cca půl metru dovnitř. Takže všechny konektory SMA ustříhat (spoustu jich domrvili už před mým příjezdem) a pak na místě nalisovat nový. Naštěstí měli stator na polohovadle, takže jsem po něm nemusel lízt a jen si ho vždycky natočil ke stolečku, ale i tak pakárna na 10 hodin.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#8 Příspěvek od vasekpetr1 »

Tak částečné výboje? No to je jiná, to u nás mají na starost kluci z TESu na vývodových trafech 15,75/400kV. :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

ohryzek36 píše:Resel taky doporučuju - u každého konektoru mají napsané rozměry čelistí je velké plus.
Kde to mají? U SMA na RG58 to nikde nevidím.
Kabely mám hotový ale kleště nikdo v okolí nemá, tak nevím, jak to zamáčknout. Co třeba kleště na malý elektrikáčský kabelový oka? Ty jsou taky šestihranný, jen nevím od jakýho rozměru. Ty oka jsou asi větší...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#10 Příspěvek od Cust »

třeba toto: https://www.gme.cz/v/1505633/proskit-6p ... ektory-bnc
je to šestihraná díra, HEX 0.213" či 5.41 mm (RG-58 )

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Kliestami na BNC to nejde?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#12 Příspěvek od Cust »

Je jedno jestli je to BNC nebo SMA. Jde o kabel...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Díky za označení čelistí. Kámoš je měl v nějaký univerzální sadě, ani nevěděl, že je má. Namontoval jsem je do svých kleští na dutinky pro lícna a kabely už jsou hotový. SMA i BNC pro RG58 mají venkovní průměr převlečný trubičky stejnej, ty mý měly 5,6 mm.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“