Aktuálně Česká pošta 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#361 Příspěvek od milosak »

Ale to má jednoduchý řešení, musíš si je vychovat bakšišem potom fungujou !
:D

Zásilkovny a různy boxy jsou nejlepší řešení ..

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#362 Příspěvek od EKKAR »

https://neovlivni.cz/politici-o-problem ... i-ale-nic/?
A včil koho za ten binec poslat do tepláků a posadit do kamene ...????
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#363 Příspěvek od Hape »

milosak píše:...Zásilkovny a různy boxy jsou nejlepší řešení ..
U nás v obci donedávna teda určitě ne. Mají tu Z-box (dva sloupce) od října 21' a doručování do něj se jim, na můj vkus, dost často nedařilo (100% obsazenost), jednu zásilku mi dokonce ztratili.
Letos v lednu Z-box rozšířili na dvojnásobek, tak snad se doručování do něj zlepší. Zároveň s rozšířením Z-boxu zavedli možnost z něj zásilky i odesílat, ale to jsem ještě nezkoušel.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#364 Příspěvek od Crifodo »

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-po ... y-40427851

Zpupné svině. Už se začínají podobat bolševikovi.
Řídíme se platnou legislativou, ta souhlas obce při rušení pobočky nepožaduje.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#365 Příspěvek od ZdenekHQ »

Začíná z toho být velký téma. Hlavně v případě rušení bezbariérových poboček. A to si ČP údajně chce následně zadat nějaký průzkum spokojenosti.

Taky je podezření na lukrativnost některých míst a o následném prodeji za vhodné všimné. Že by nový český supertunel?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#366 Příspěvek od EKKAR »

Už ten průzkum zrušili, měl stát údajně 40 míčů:
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... u-40427766
A supertunel to nebude, spíš jen jedna jeho větev - ten celkovej tunel se přeci už buduje minimálně 10 let a jmenuje se "Česká Pošta" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#367 Příspěvek od ZdenekHQ »

A není to jak přes kopírák? ČP se "zeštíhlí", lukrativní nemovitosti se střelí a zbytek umře už jen setrvačností. A pak se "najednou" objeví zachránce, který za "lehkou státní dotaci" vytvoří nový systém na stejném principu a všichni budou jásat.

Jen Hubert přijde o vlasy a projde 3x výběrovým řízením, kde mu místo šéfa pobočky nabídnou místo uklízečky, účetního nebo kotelníka.

Ženu to do absurdity, ale ona je to realita.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#368 Příspěvek od dvorak »

Crifodo píše:https://www.novinky.cz/clanek/domaci-po ... y-40427851

Zpupné svině. Už se začínají podobat bolševikovi.
Řídíme se platnou legislativou, ta souhlas obce při rušení pobočky nepožaduje.
Vždyť to vede opět další Miroslav Štěpán...
Ten cílený útok na ČP pozoruji již několik let, přitom ale došlo již několkrát ke snižování počtu poboček i zaměstnanců.
Opozice chtěla včera otázku kolem ČP zařadit na jednání PS, ale pětikolka jim to nedovolila - vrchol arogance a pohrdání lidma !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#369 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak (nejenom) dnešní dopolední jednání PS bylo v tomto směru docela výživný. Jedním uchem poslouchám PS, druhým CB, kde se objevil po zimě kámoš, protože má CB jen na chatě, a dvě ruce osazují pidisérii v SMT. To by mě zajímalo, co si o mně myslí můj vlastní mozek... :D

Názor EB je mně jasnej.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#370 Příspěvek od EKKAR »

No bodejť, dyť ti už mají dávno interně odsouhlaseno, že počta se prostě zruší a státní zakázky dostane soukromej sektor - a vsadím boty, že už mají i interně dohodnutý, za kým to půjde = kdo si "smočí zobák" ... Rakušan je jen výkonnej panáček, kterej to dostal stranickým postupem za úkol učunit realitou ... Stejně je zajímavý, jak furt klesá objem počtou přepravovanejch zásilek (protože kdo dneska posílá papírovej dopis nebo pohled?), tak si počťáci tím víc stěžujou, že nestíhají doručovat - dřív neexistovaly žádný zásilkovny nebo PPL und spol, všecko do 25 kilo se posílalo počtou, roznášely se noviny, peníze, dobírky - a ze svýho mládí nepamatuju, že by někdo když byl doma našel ve schránce avízo o nezastižení. Tyhlety nešvary s úmyslným nedoručováním, kdy zásilky ani nerozvážejí doručovatelům, ale úmyslně jen rovnou tisknou avíza, to je záležitost taky až tak posledních 10 let - prostě nemůžu se zbavit pocitu, že ten tunel opravdu nezahajuje svoji stavbu teď, ale naopak už je dávno vyrubanej a razicí štít už čeká na povel slavnostně protrhnout tu panenskou blánu, aby se to vyjevilo na povrch ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#371 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už normálně i balíkář od ČP se mě teď zeptal, jestli mám něco s nohama, když dovezl dva balíky dohromady cca 11kg. Já chápu, že za poslední měsíc sem natahal asi 40kg a čeká asi na dýško, ale já si je sakra platím, aby to doručili k uzamykatelnému vchodu do domu. Já v pantoflích nepolezu ven do toho bláta kvůli pár metrům.

Sedět na prdeli za volantem umí každej profi řidič. Tak si mají pořídit závozníky.

Zas na druhou stranu mohl být jen překvapenej, proč tak nakupuju. Ty inflační peníze jsou totiž nanic, nejlépe je proměnit je v něco, co člověk potřebuje. 1953.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#372 Příspěvek od EKKAR »

ZdenekHQ píše:Už normálně i balíkář od ČP se mě teď zeptal, jestli mám něco s nohama, když dovezl dva balíky dohromady cca 11kg. Já chápu, že za poslední měsíc sem natahal asi 40kg a čeká asi na dýško, ale já si je sakra platím, aby to doručili k uzamykatelnému vchodu do domu. Já v pantoflích nepolezu ven do toho bláta kvůli pár metrům.
...
A to platí jen u RD, u bytovýho "společnýho" domu = paneláku to v důsledku platí až ke dveřím samostatnýho bytu = počťák by měl zásilky určený k předání proti podpisu doručovat až do cílovýho poschodí, ne jen ke vchodu do společnejch prostor!!! Když jsem tohle reklamoval v době nemoci, kdy jsem skutečně nemohl vycházet z bytu, bo nechodící sádra a berle, straaašně se počťačka rozčilovala, že na to nemá čas. Mobily nebyly, po pevný se nikam nedalo dovolat bo to nikdo nebral, tak auto s tatíkem za volantem, přes nechodící sádru ponožka, bo listopad a venku mokrý bílý sračky a -10°C - a "velmi hlasitá návštěva bez předchozího ohlášení" u vedoucí hlavní počty tady ve městě. Pošťačka pak se mnou odmítala normálně mluvit ještě několik roků potom, než ji nahradila jiná, přístupnější.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#373 Příspěvek od JirkaZ »

milosak píše: Zásilkovny a různy boxy jsou nejlepší řešení ..
Jo, ideálně ta firma stejného jména a její neuvěřitelně drzá podmínka, že k vyzvednutí zásilky z boxu si musím do šmatlašmíráka nainstalovat jejich aplikaci se všemi oprávněními.

Přitom pokud mi to někdo odešle tímto způsobem, tak se to v klidu dozvím až ex post a oficiálně neexistuje jiné řešení, než vrácení odesílateli.

Takže jsem udělal bububu a najednou to šlo přeposlat na výdejní místo s fyzickou obsluhou.

Ať jdou do p.dele.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#374 Příspěvek od tomasjedno »

JirkaZ píše:její neuvěřitelně drzá podmínka…
Brečíš na špatném hrobě. Nikdo tě nenutí, aby sis to nechal poslat do boxu, a jestli ti tam někdo něco poslal bez tvého souhlasu, tak to není problém Zásilkovny. Taky ti to mohl poslat do Tramtárie, a na koho bys dělal bububu pak?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#375 Příspěvek od rnbw »

Vsetky ostatne firmy maju boxy, kde ti staci PIN. Nepotrebujes mat nic a mozes poslat hocikoho zasielku vyzdvihnut.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“