Naprogramování PIC18F2420 pomocí K150

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2003, 01:00
Bydliště: Soukromý byt

Naprogramování PIC18F2420 pomocí K150

#1 Příspěvek od bobr »

Ahojte,
potřeboval bych naprogramovat PIC18F2420. Koupil jsem na Ali USB programátor K150, připojil k PC, nastavil virtuální COM port, v menu programátoru vybral správný PIC, a vložil jej do patice. Když dám kontrolu "Blank", tak programátor vypíše hlášku "The programmer does not recognise the [18F2420] processor. Continue anyway?" Když pokračuji, tak jej zkontroluje a vypíše ROM, EEPROM, ID = Erased, Fuse = Not Erased. Reálně jsem čip zatím nemazal, abych něco nenávratně nepodělal. Zkoušel jsem dát PIC na nepájivé pole a propojit vodiči přes ICSP header na programátoru. Výsledek je stejný. Když dám v programátoru Read, zase napíše, že nemohl rozpoznat PIC, ale když pokračuji, tak načte obsah Flash, EEPROM i FUSE. Druhá věc. V popisu konstrukce je navíc informace, že nastavení pojistek je součástí HEX souboru. Když vyberu hex soubor, tak při jeho načtení zobrazí programátor chybu Error in HEX file - FUSE, Line 973, :03000100021E1EBE. Soubor je ke stažení níže. Jedná se o konstrukci z internetu, takže ASM zdrojový kód nemám. Věděl by někdo co s tím? Díky.
Přílohy
ctmaster.HEX
(42.71 KiB) Staženo 31 x

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

Tady je trochu řešení, jak pracovat s pojistkami v HEXu.

PF

Edit: v příloze posílám výtah z datasheetu tohoto procesoru.
Adresa 030001 je v tvém HEXu 00,
Adresa 030002 je v tvém HEXu 02,
Adresa 030003 je v tvém HEXu 1E,
Adresa 030005 je v tvém HEXu 1E,
Adresa 030006 je v tvém HEXu BE
(pokud nejsou ty byty prohozeny).

Podívej se, zdali je vůbec možné, aby tyto adresy měly uvedené hodnoty (některé bity jsou natvrdo nastaveny na nulu a tudíž nejsou všechny kombinace možné). Podle mě může být problém u adresy 030005. Podle přiloženého obrázku nemůže mít hodnotu 1E (to by musel být Bit 4 nastaven do 1 - a to není možné. S ostatními bity této adresy je taky problém).
Co je to za konstrukci?
Přílohy
Config bits.jpg

Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2003, 01:00
Bydliště: Soukromý byt

#3 Příspěvek od bobr »

Po nahrání do MPLAB viz. první obr. v příloze. Druhý obrázek zobrazuje konf. bity podle autora projektu. V MPLABu jsem dal Import, zkontroloval nastavení konf. bitů, uložil do nového HEX souboru a programátor už neprotestoval. Jediné, co se mi nepodařilo, donutit jej aby detekoval PIC. Zkusím ještě objednat PICKIT.
Přílohy
mastercfgbits_mplabs.jpg
mastercfgbits.jpg

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

No to by mě zajímalo, jak vypadá teď ten HEX soubor - resp. jeho konec.

PF

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“