Nežádoucí aktualizace Windows 10

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#16 Příspěvek od JirkaZ »

jade píše:JirkaZ: Linux jsem před lety zkoušel, je to prostě jiná filozofie prostředí, "mountění" disků do složek a podobně...
Nic takového není třeba. Samozřejmě tam primárně nejsou c:\ apod., ale když by to někdo vyžadoval (proč vlastně?), tak ano, lze to např. takto pojmenovat a připojit/namapovat. Nicméně je to zavádějící a zcela zbytečné.

Pochopit strukturu souborového systému (u čehokoliv) je snad to nejmenší a tím se začíná.

Jo a zkoušet je třeba Linux v soudobé podobě (ideálně třeba cca rok starou a tedy odladěnou distribuci) a ne lovit ve vzpomínkách to, co bylo "před lety".
jade píše: Požaduji prostě po systému, aby mě nechal v klidu pracovat či se bavit a aby věci zůstávaly tak, jak jsem na ně zvyklej. A především chci mít aspoň pocit, že mám věci pod kontrolou.
...
Čím jsou ty Widle novější, tím hlouběji jsou skrytá nastavení a tím víc si to žije vlastním životem.
No a přesně proto (mimo jiné) mám Linux.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#17 Příspěvek od nixdorf »

rnbw píše:Windows 10 Ultimate neexistuje.
No bóže. Myslené Enterprise. Ultimate bola naposledy sedmička, už sa idem hanbiť do kúta.

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od jade »

Jen tak mimochodem, stále mi to hlásí, že chybí důležité aktualizace, ale když dám aktualizace vyhledat, nic nenajde. Co si o tom mám myslet?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

No přece to, že ti to tam chybí. To, že je nenajdeš, tak znamená, že je špatně hledáš, ale ne, že ti přestanou chybět. :wink:

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#20 Příspěvek od vladodyno »

Aktualizuj cez asistenta aktualizácie
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Lukas-Peca »

Vím, že je to knížecí rada, ale na takové to běžné lezení na internet a sledování filmů je Linux fakt lepší. Některé distribuce jsou dělané tak, že laická obsluha ani nepozná rozdíl oproti Win. Teď jsem máti dával na noťas Kubuntu a celá instalace proběhla podstatně rychleji než jedno zapnutí původních Win 10, které si pokaždé několik hodin instalovaly aktualizace (noťas má mechanický disk a koupi SSD jen kvůli microsoftím aktualizacím jsem z principu odmítl). Máti neumí poslat ani mail s přílohou, ale s Linuxem uměla pracovat hned a chválí si, že počítač konečně bez problému funguje.

Na Win programy pak stačí mít počítač s Win XP nebo 7 (nebo mít na jednom počítači dva systémy vedle sebe), zakázané aktualizace systému a příslušně staré verze těch programů. Ty nové stejně většinou nic nového nepřináší.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

S tím Linuxem pro běžnou práci souhlasím. Ale s tím udržováním staré verze bez updatů ne, pokud to není vyloženě jednoúčelová záležitost pro starý soft vyžadující určitou verzi a nepotřebující net. Mít zakódovaný data jen kvůli neupdatovanému systému se fakt nevyplatí.

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od jade »

Psal jsem výše, že jsem to s Linuxem už zkoušel, hlavní problém, na který jsem lék nenašel, byl Photoshop, Gimp mi ho nahradit nedokázal. Ve Photoshopu jsem prostě doma.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#24 Příspěvek od JirkaZ »

jade: ty pracuješ nějak profesionálně s grafikou, využíváš speciální a nenahraditelné Photoshop postupy a efekty?

Potřebuješ si s kolegy vyměňovat zaručeně kompatibilní *.psd soubory atd.?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Hubert_79 »

Ono nemusí jít jen o *.psd. Stačí raw ze zrcadlovky; tam si bez knihovny AdobeCameraRaw moc neškrtneš. Možná to v tom gimpu jde taky; ale abych se učil zdlouhavě nový postup práce s těmi soubory a výsledkem toho všeho bylo jen "mám Linux". Hmmm :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#26 Příspěvek od xsc »

Na to není gimp, na úpravy fotek jsou jiné softy.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Hubert_79 »

Má nějaký ekvivalent Adobe Lightroom? Capture One?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#28 Příspěvek od xsc »

Lightroom má náhradu v RAW Therapy nebo Darktable

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od jade »

S Photoshopem dělám "jen" amatérsky, ale rozhodně nejde jen o úpravu fotek do domácího archivu. Onehdy jsem dělal 20 plakátů na výstavu, strávil jsem na tom několik nocí práce v programu, kde opravdu vím kam sáhnout. Na léto se zase chystá výstava, opravdu se mi nechce místo efektivní práce na projektu válčit s pro mě neznámým prostředím nějakého programu.
Umí Gimp něco jako Neurální filtry?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Hubert_79 »

Ty nechceš, tak hledáš důvody! Kdybys chtěl, tak hledáš způsob. Ale nikdo zde ještě neuvedl, proč bys vlastně měl chtít. Kromě skvělého pocitu, že nepodporuješ zlé a fujky korporace.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“