LCD PHILIPS zdroj 715G4738 poradí někdo?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

LCD PHILIPS zdroj 715G4738 poradí někdo?

#1 Příspěvek od jardafiala »

Mám rozdělaný TV PHILIPS se zdrojem kde je zablokovaný obvod TNY. Na obrázku jsou naměřená napětí, kde je 50mV by mělo být 5V, kde je 1,3V by mělo být kolem 9V (po zapnutí tam krátce napětí naběhne a hned spadne). Nějak mi není jasná funkce obvodu v červeném kolečku, poradí mi někdo jakou má ten obvod funkci? A co je vlastně blbě že to nechodí?? TNY je vyměněný.
Přílohy
zdroj.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

V bodě 1, kde by mělo být těch 5V, tak je toto přiváděné na R9308, ale uzemněno přes ten spínací člen optočlenu (EL81xxx).
Naposledy upravil(a) p32 dne 09 dub 2023, 15:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Ten zakroužkovaný obvod slouží k okamžitému vypnutí zdroje při výpadku sítě.
vypadá to, že vada bude na sekundáru. Zkontroluj i optočlen.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

Na sekundáru je 0V (jak jsem psal TNY je zablokován), optočlen tedy nemá co zavírat. Odpojen vývod č 4 optočlenu, bez výsledku. Osciloskop (TNY je zablokován jak zmíněno) neukáže nikde nic. Pokud by byla vada v sekundáru tak by aspoň něco osciloskop ukázal. Zkusil jsem různé a po odpojení R9350 se zdroj rozběhne, za odporem je tranzistor a brouk SSC9512S-TL, uvidím co naměřím dál.
DOPLNĚNO zdá se že brouk zdechnul, dal jsem ho na zdroj s proudovým omezením od 90mA a nastavením na 15V, při pomalém zvyšování omezení proudu bral při 8V 200mA a topil, dál nemá smysl ho zkoušet....

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“