Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#1081 Příspěvek od PotPalo »

xsc píše:Projektor takovej processing mít nebude.
A prečo by nemal? Napríklad televízory čo sú HD Ready, teda 1366x768 pixelov vedia spracovať aj full HD vstup, prevzorkujú si ho na to svoje nízke rozlíšenie. Navyše keby to projektor nevedel, tak by nezobrazil časť obrazu ale by rovno napísal že vstup je mimo rozsah. Niektoré zariadenia (aj LCD monitory) to skrátka vedia zmenšiť.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#1082 Příspěvek od xsc »

No tak musíš nakonfigurovat i ten HDMI výstup na full HD a doufat, že to čínskej převodník přežvejká. Jestli on sám má nějaký konfigurátor, to nevím.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#1083 Příspěvek od xsc »

PotPalo píše:A prečo by nemal?
Protože má VGA vstup. V něm fullHD rozlišení snad ani nebylo definovaný. I když tam variantně píšou Y,Pb,Pr, jenže otázka zní v jakým rozlišení.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#1084 Příspěvek od PotPalo »

Ja mám monitor s 1920x1200 pripojený cez VGA a je to ostré že sa nedá rozoznať od DVI.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#1085 Příspěvek od ok1hga »

co na NTB nastavit přímo rozlišení 800x600 ??
nedělat klon, ale druhou obrazovku s tímto rozlišením ?
bastliar píše:HDMI VGA
jaký je to přesně typ ?
odkud ho máš ?
dej sem odkaz odkud jsi ho koupil

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#1086 Příspěvek od PotPalo »

Niektoré notebooky majú priamo v možnosti výstupu vyvolaného klávesovou skratkou Fn+niečo možnosť "projektor 800x600". A netreba nič riešiť.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#1087 Příspěvek od ok1hga »

většina to přepínání má . . .
Přílohy
ACER ASPIRE 3.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1088 Příspěvek od rnbw »

To prepinanie je len klavesova skratka, vsetko robi Windows.

Inak vacsina projektorov zvladne cez VGA vstup podstatne vyssie rozlisenie ako ma ich LCD. Podporovane rozlisenia byvaju v navode.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#1089 Příspěvek od PotPalo »

Nemyslel som že existuje klávesa, ale že priamo po jej stlačení naskočí výber: Output to: LCD, monitor, projector 800x600. A to je práve to, že sa to pošle na ten istý výstup ako pri "monitor", ale upravené na nízke rozlíšenie.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#1090 Příspěvek od Ruprecht »

Spousta dohadů odpadne kouknutím do manuálů, máš tam jak uživatelský, tak servisní. Maximální vstupní rozlišení to má umět 1920x1440 60Hz podle uživatelského manuálu (pdf str.20, tištěná 38 ).
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1091 Příspěvek od rnbw »

rnbw píše:Mam ho rozobraty, tak preskumal viac dielov. Na vrchnom plaste je skutocne februar 00. Nezdal sa mi ten datum, vyzera to novsie. Skutocne - na plosaku regulatora je 2013 a na navijaku kabla je december 14.

Inak ten prikon 990W je vtipny - motor je 1200W. Otazne je, ci je povodny.
Niekto sa v tom uz rypal, pretoze skrutky mali ozuzlane hlavy - ale nenasiel som vnutri ziadne stopy napadnutia.

Na motore je nalepka "AL", takze asi vinuty hlinikom. Napriek tomu funguje. Ciastocne som ho rozobral (len turbinu - loziska som nestahoval), vycistil od vlasov a ineho bordelu. Uhliky su dlhe, loziska vporiadku. Dal som novy kabel a opravil navijak (ulomil sa mi koniec struny) - vysavac po zlozeni bezi bezchybne.

Pustil som sa do tyce, hadice a hubice. Vsetko zapchate svinstvom. Tyc sa dala normalne naplnit vodou, zospodu tiekla len trochu 8O Uz som pochopil, preco to vyhodili - asi to vobec netahalo.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#1092 Příspěvek od bastliar »

Je nejaká sada na opravu tohoto pásika? Ide o nočné videnie MEOPTA MEO50S
Přílohy
2023-04-29-13-48-39-214.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1093 Příspěvek od rnbw »

Da sa z toho oskrabat vrchna vrstva a na medene vodice sa da spajkovat. Takze oskrabat, podlepit to niecim v mieste poskodenia, aby sa to nehybalo a prispajkovat droty. Najlepsie na taketo opravy su lakovane droty.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1094 Příspěvek od Hubert_79 »

Receiver Technics. Byl špinavý jak prase, nejspíš někde z hospody nebo tak. Provedl jsem očistu, už vypadá celkem k světu. Po zapojení do sítě se nejprve jen rozsvítila kontrolka Stand-by a nereagovalo to na stisk tlačítka Power. Tak jsem si řekl, že kouknu dovnitř, bylo to plné prachu, tak jsem to vyluxoval, nic jsem okem neviděl neobvyklého. Složil jsem to zpátky, zapojil a ouha, ono to funguje, hraje, ladí, potenciometry nechrastí. Jen podsvětlení displeje se mi zdá slabší. Tak jsem nahradil kuchyňský receiver JVC, kterému blbne táhlo hlasitosti.
Přílohy
technics.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#1095 Příspěvek od PixelOrgy »

bastliar píše:Je nejaká sada na opravu tohoto pásika? Ide o nočné videnie MEOPTA MEO50S
To jsi nasel ve sbernaku? No pekny ulovek :-)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“