Seznam Android pomoc

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

Seznam Android pomoc

#1 Příspěvek od scorpions-cz »

Manželka má tablet Lenovo a připojuje se na internet přes apku seznamu. Do dnes vše chdilo v pohodě. Dnes jí začala asi po cca 3 minutách používání vyskakovat tato hláška:
"stránka https://s0.2mdn.net uvádí:
Konec slev mazaného beránka"
Hláška se objeví v obdélníku uprostřed displeje a vše okolo mírně zešedne. Nic okolo nereaguje na dotek. V tom obdélníku je křížek na zrušení, ale když na něj klepnu, tak ten obdélník zmizí a hned se zase objeví.
Co to může být? Nějaký VIR? popř. co s tím. Dík za rady.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

A zeptat se strejdy googla jsi zkousel? Je toho plny net.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaZ »

scorpions-cz píše:Manželka má tablet Lenovo a připojuje se na internet přes apku seznamu.
WTF???

Na net se snad připojuje pomocí WiFi (nebo max. kabelu) a webové stránky si prohlíží nějakým vhodným, nejlépe open source prohlížečem, který naprosto nesouvisí s jakýmsi Seznamem ani s jinými korporáty...

Nebo ne?

Pak holt smůla (nebo spíš klasika).
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 10 dub 2023, 00:05, celkem upraveno 1 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#4 Příspěvek od scorpions-cz »

vypadá to ( nechci to zakřiknout) že pomohlo odinstalovat seznam a znovu nainstalovat. Uvidíme.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Je potřeba používat aplikaci "Seznam"? - je jasný, že je to jen upravený prohlížeč, který je šitý na míru Seznamu, takže Ti do něj promítá reklamu. Normálně jej dej pryč a používej třeba Chrome.
U Seznamu mám mail a ještě nějaký služby a Seznam apku nepoužívám.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

Seznam je mor.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Cowley »

Bude to celé jinak.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od workhard »

Sranda bude, až vám taková hláška vyskočí na displeji samořiditelného auta a to s vámi přerazí kandelábr.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

Pokud někdo svěří samořiditelné auto aplikaci od Seznamu, tak dobře mu potom tak :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Mně na Seznamu vadí jeho neustálá snaha přesvědčit mě o povinnosti mít na všech mailech dvoufaktorový ověření totožnosti. Prostě když tuhle možnost využívat nechci, protože mi nenese žádnej užitek (aby si kde kdo do řiti díru má mohl prolustrovat podle telefonu k němu příslušející mailový schránky nebo opačně, k mailům podle telefonu přiřadil konkrétní osobu je podle mne nežádoucí informovanost někoho, u koho nemám žádnou záruku způsobu zacházení s mýma údajema), tak mi ji nemají co vnucovat při každým přihlášení. Je zajímavý, že na jiným podobně veřejným serveru stačí tuhle možnost odmítnout jednou - a ozvou se zas až za rok kvůli nějaký povinný aktualizaci - a při odmítnutí dají zas rok pokoj. Ne, Seznam bude ňafat jak ten jejch slepej, chromej a prašivej čokl furt, při každým přihlášení ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

A on existuje nějaký objektivní důvod, který tě nutí služeb Seznamu využívat? Ať klidně chtějí otisk prstu, budiž. Ale já jejich služby prostě využívat nebudu, tečka.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Když tam máš využívanej mail už z doby, kdy tyhle praktiky nepoužívali, tak se ti nechce všem posílat změnu.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od PixelOrgy »

Tak si nastavis forward vseho na novou a tem nejdulezitejsim pak tu novou posles. Problem je, ze s tim 2FA prudi uz vsude.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

xsc píše:Když tam máš využívanej mail už z doby, kdy tyhle praktiky nepoužívali, tak se ti nechce všem posílat změnu.
Přesně, navíc to jsou maily, který nepoužívám denně a nejsou určený pro běžnou veřejnou komunikaci, ale pro kontakt s přesně určenýma protisubjektama, u kterejch mi záleží na tom, aby i když kontakt s nima není pro mě zanedbatelnej, tak aby neměly možnost získat jinou informaci o mý osobě, než tenhle všeobecnej server - například proto, že jsem si skoro na 100% jistej, že buď samy přeposílají spam, nebo okamžitě kontakty přeprodávají spamovacím "službám". Přijít na tu adresu 1x za měsíc, projet seznam doručenejch mailů, dát "Označit vše" a "Označit spam" nedá zas tolik práce - a člověk má jistotu, že se mu ten spam nebude motat do běžný lidský komunikace ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“