Nechcený svit kontroliek.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#91 Příspěvek od ok1hga »

kutilmil píše:myslim ze informaci mas vic nez dost. Fotku nedam.
aha já zapomněl že neumíš fotku upravit jak je potřeba . . .
nechci aby z toho bylo zase další nekonečné téma "jak upravovat fotky" . . .

tak víš co ? trhni si nohou !

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#92 Příspěvek od kutilmil »

To kremik: este ma napadlo. Nebude sa menit fazovy posun v zavislosti na zatazeni motora?
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#93 Příspěvek od Bernard »

kutilmil píše:To bernar a OK1: Neprehánate to už trochu?
My ti jen chceme pomoct.
Například simulací. I když vzdálená od skutočnosti, v hrubých rysech ukazuje, že indikace založená na napěťových úrovních je problematická. Snažší je snímat proud, jak to zaznělo hned v první odpovědi, i dalších. Pokud jde o malé proudy, tak bych omotal dva jazýčkové kontakty tak, abych dosáhl na každém asi 50 Az, a kontrolky ovládal kontaktem.
Přílohy
kutil-motor.png

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#94 Příspěvek od Kremik »

kutilmil > V určitých mezích asi bude. Jak moc to bude nebo nebude vadit neumím odhadnout, ani nevím v jakém rozmezí výkonu bude ten motorek zatěžován. Teoreticky by šlo nastavit "nulu" trošku mimo, aby se při zátěži nejprve ještě zpřesňovala a teprve při větší zátěži utíkala na druhou stranu. Praktické skušenosti s tímto nemám, ani s tak malým motorkem. Ber to tak, že prošlapáváš novou cestu :-)

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#95 Příspěvek od kutilmil »

TO kremik: Tak som to skúšal. dal som 100k trimr a 50n kondík a napätie na bežci išlo nastaviť ok 230 do cca 120V. Nevadí. Kašlem na to. Hodím tam pomocné relé na spínanie signálok. Ale ďakujem za snahu.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#96 Příspěvek od Kremik »

Mi to funguje. Ovšem s větším motorkem (asi z ventilátoru co se umí natáčet) a signálkou 230V 20mA. Takže to musí fungovat i u Tebe. Ovšem já mám fázový posuv něco přes 90°. Dal bych ty trimry dva, ať můžeš hýbat i s celkovým odporem. Kvůli tomu úhlu asi potřebuješ jiné hodnoty. Ale jak chceš.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#97 Příspěvek od kutilmil »

No šak pohrať sa ešte môžem ale netuším aký dať kond a aké odpory.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#98 Příspěvek od Kremik »

Zas tak moc jiné to nebude. Kond nech, hrej si jenom s odporama. Když budeš střídavě kroutit trimrama ať se posouváš k nule, něco Ti určitě vyjde. Já to tak nedělal, ale asi to též prubnu. Docela mě to zaujalo. Můj motor má ještě odbočky na změnu rychlosti...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#99 Příspěvek od kutilmil »

mne sa to správalo tak. že keď som išiel od fázy ku kondenzátoru, tak napätie išlo od 230 do 120. Čakal som že ideálne v strede potenciometra bude nula.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“