Písková baterie

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#16 Příspěvek od Sandal »

rezis píše:A proč neukládat přímo do vody? Písek má dle mě na prd tepleno kapacitu. Takže za mne buď nějaké soli se změnou skupenství nebo voda...
...a zase se jen napakujou výrobci zařízení, protože svépomocí postavit nelze.... nebylo už toho dost?
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

p32 píše:Do tohoto vlákna se mrknu hned za 10 let, co se vymyslelo nového a funkčního. :lol:
bingo.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od kulikus »

Ano. 132 tun jemně drceného kamene (hrubost mouky) s dopravou a zaizolovaným uložením, trubkama ho vyšlo na 200k. Doprava byla nejdražší.
Hrubší drcení neryskoval kvůli předpokládanému možnému poškození plastového potrubí.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#19 Příspěvek od kejki »

Tady mám deja vu já, tohle tu taky bylo https://www.osel.cz/12394-ve-finsku-spu ... pisku.html

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#20 Příspěvek od Artaban001 »

To video v úvodu jsem viděl - a nebýt toho, že autor se v tomto oboru aktívně podílí a tak pojal svůj dům jako zkušební "pískoviště". Takže měl vstupy za jiný ceny, než by měl normální člověk. Taky tam padly slova o tom, že žít v takovým domě vyžaduje jistý režim daný omezeným výkonem zdrojů - hlavně elektrického proudu. Instalace 130 tun kamenýho prachu už vyžaduje prostor, proto ten barák má na takovým "hrbu" - Navíc ten dům byl už tak postaven - nedokážu si představit, že by se to realizovalo na domě, který byl postaven dřív, než Evropě ruplo v bedně.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#21 Příspěvek od _luky_ »

Takových prachů do toho narval a vedle toho čerpadla má na zdi tři Axperty a pod nima olověný baterky..? (teda vypadá to jako olovo)

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#22 Příspěvek od kejki »

Artaban001 píše:To video v úvodu jsem viděl - a nebýt toho, že autor se v tomto oboru aktívně podílí a tak pojal svůj dům jako zkušební "pískoviště". Takže měl vstupy za jiný ceny, než by měl normální člověk. Taky tam padly slova o tom, že žít v takovým domě vyžaduje jistý režim daný omezeným výkonem zdrojů - hlavně elektrického proudu. Instalace 130 tun kamenýho prachu už vyžaduje prostor, proto ten barák má na takovým "hrbu" - Navíc ten dům byl už tak postaven - nedokážu si představit, že by se to realizovalo na domě, který byl postaven dřív, než Evropě ruplo v bedně.
Ten hrb je původní, 132 tun prachu je cca 80m³

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#23 Příspěvek od kejki »

_luky_ píše:Takových prachů do toho narval a vedle toho čerpadla má na zdi tři Axperty a pod nima olověný baterky..? (teda vypadá to jako olovo)
Sám říká olověné trakční, přidané dodatečně. Vzhledem ke zbytku vybavení šel asi cestou bezpečnosti.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#24 Příspěvek od _luky_ »

kejki píše:
_luky_ píše:Takových prachů do toho narval a vedle toho čerpadla má na zdi tři Axperty a pod nima olověný baterky..? (teda vypadá to jako olovo)
Sám říká olověné trakční, přidané dodatečně. Vzhledem ke zbytku vybavení šel asi cestou bezpečnosti.
Bezpečnosti? S olovem? Na tyhle účely existuje LiFe.. Spíš si myslím, že tady šetřil a/nebo nemá přehled...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#25 Příspěvek od Artaban001 »

Je zvláštní, že u nás se používají olověnky 8 Epzv440 a moc teda nevydrží. A to je nabíjení kolikrát řízeno i podle teploty baterie programem speciálně pro tenhle model. Takže to s olovem moc nevyhrál.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Technická otázka - nabíjí se to celý ve stringu a jen se podle teploty řídí konečný napětí, nebo to má pro každej aku něco jako balancer?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#27 Příspěvek od Artaban001 »

Balancer to nemá. Řídí se nabíjecí napětí v závislosti na teplotní křivce. Jako pomocný element je tam monitor baterie, ale ten je v podstatě jen voltmetr a ovladač bistabilních stykačů, kterýma se vypínají baterie při odstavení, nebo v závislosti na čase a napětí to vypíná odběry (světla třeba)

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“