WIndows 10 nenajede na plochu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

WIndows 10 nenajede na plochu

#1 Příspěvek od jasmin »

Dobrý den,
prosím Vás všechny o radu.

V PC mám již 3.rokem zapojen SSD HDD Patriot Burst 120GB. Včera se mi zastrčení usb kabelu do USB portu stalo, že obrazovka zčernala a PC zůstal zaseklý.

Po opětovném spuštění se mi již zobrazuje :,, pokus o opravu Windows 10 a následně vše končí chybou , že oprava se nezdařila. Oprava není možná ani skrz příkazy v příkazové řádce.

Co je mi ale velmi divné je obsah samotného HDD. Nechápu, že tam není složka Users, Windows ,atd. (vložil jsem ten disk do jiného PC)

Při označení zobrazených složek jsem zjistil, že mají velikost jen 47MB.
Ovšem v tento počítač je zobrazováno, že je využité místo 40GB.
Nechápu, kde teda všechno je.

Vypadá jako by se zhroutila paměť v tom SSD, ale je to zvláštní.

Potřeboval bych z něj dostat data, ale bojím se, že z něj nedostanu nic
Přílohy
obsah HDD.jpg

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

A je na tom druhém počítači nastaveno "Zobrazovat skryté a systémové soubory a složky" ???

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

Řekl bych, že to problém není. Program Files jsou určitě viditelné...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

jasmin píše:Při označení zobrazených složek jsem zjistil, že mají velikost jen 47MB.
Ovšem v tento počítač je zobrazováno, že je využité místo 40GB.
Nechápu, kde teda všechno je.
Takhle se projevuje nabořený filesystém, ne vadné SSD. A Windows to svým pokusem jen dokurvily. Potřebuješ soft na záchranu dat nebo na opravu systému. Ale nejlepší je to dělat tak, že si uděláš kopii disku 1:1 a na té si pak budeš hrát.

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#5 Příspěvek od jasmin »

To Habesan: Ano samozřejmě i to jsem zkoušel, ale bez úspěchu.

to XSC.. A mohl by jste mi doporučit nějaký software na to?
https://www.slunecnice.cz/sw/getdataback/

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od xsc »

Já to kdysi dělal přes ZAR - Zero Assumption Recovery. To ovšem není volný program...

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od Valdano »

jasmin píše:Potřeboval bych z něj dostat data, ale bojím se, že z něj nedostanu nic
Nechte si to obnovit u někoho kdo se tím zabývá jinak se může stát, že dospějete do stádia, že už to pak neobnoví nikdo.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od xsc »

To jen v případě, že jsou tam opravdu důležitá data. Protože tyhle obnovy vyjdou dost draze.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#9 Příspěvek od Valdano »

xsc píše:To jen v případě, že jsou tam opravdu důležitá data. Protože tyhle obnovy vyjdou dost draze.
Mají tam bezplatnou diagnostiku. Takže když jim to pošle tak se na to mrknou, řeknou mu coby šlo zachránit a za jakou cenu a pak se může rozhodnout, jestli si ta či ona data nechá nebo nenechá obnovit a definitivně si to zmrvit sám může klidně až potom. :twisted:

Zdroj: Jak postupovat při záchraně dat
Vstupní diagnostika
Vstupní diagnostika se provádí zdarma. Detaily o rozsahu poškození, možnosti záchrany, přepokládané době zpracování a maximální ceně Vám sdělíme ihned po jejím provedení.
Cena se stanovuje dle typu média a poškození s přihlédnutím ke kapacitě a objemu požadovaných dat.
Vlastní záchrana proběhne až po Vašem souhlasu, v opačném případě vrátíme médium zpět, nebo jej zdarma zlikvidujeme.

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#10 Příspěvek od DukeNuke »

xsc píše: Ale nejlepší je to dělat tak, že si uděláš kopii disku 1:1 a na té si pak budeš hrát.
=> původní disk zůstane zcela netknutý a na kopii může dělat co chce.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od xsc »

On i ten ZAR z disku jen čte, nic na něj nezapisuje, nesnaží se opravit jeho strukturu. U pevného disku s vadnými bloky to může být i tak problém, ale u SSD s rozsypaným filesystémem by to mělo být bezpečné.

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#12 Příspěvek od ondraN »

U SSD bývá i problém, že se skupina bloků svévolně vymaže (i třeba při pádu OS k tomu dostane příkaz od ovladače) a pak můžete hledat do zblbnutí, ale nic nenajdete. Jet na SSD bez zálohování je prostě, slušně řečeno "riskantní". Už dávno není pravda, že se při mazání dat, jen nastavují flagy "smazáno" nebo jen odstraňuje alokace souboru z FAT.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Blbostí je nezálohování čehokoliv trochu důležitého.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#14 Příspěvek od xsc »

ondraN píše: Už dávno není pravda, že se při mazání dat, jen nastavují flagy "smazáno" nebo jen odstraňuje alokace souboru z FAT.
Tak samozřejmě, pokud OS udělá TRIM, je to v...

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#15 Příspěvek od piCZus »

Jako základ by se hodil výpis SMART, potom by se daly věštby upřesnit.
Když už mám v PC na SSD uložena důležitá data, tak v něm mám i sekundární HDD, na který se mi automaticky synchronizují požadované složky z SSD (nebo kamkoliv v domácí síti nebo do cloudu).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“