Nežádoucí aktualizace Windows 10

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#31 Příspěvek od JirkaZ »

jade píše:...Umí Gimp něco jako Neurální filtry?
Ne, ani jsem nevěděl, o co jde. Pro ostatní: je to cosi jako AI, kdy z původní pravdivé předlohy vznikne strojem generovaná virtuální lež. Ale když on ten výsledek je tak "úchvatný", že.... ((c) marketingové bláboly edoubí).

Takže: pokud chceš seriózně a jako technik pracovat s grafikou, tak Gimp bohatě stačí a jsou i další nástroje (třeba Krita aj.).

Nicméně každého volba.....když ti stojí za to jim platit ten ranec za licenci na příležitostnou práci, tak se nedá nic dělat.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Hubert_79 »

JirkaZ píše:kdy z původní pravdivé předlohy
A to mě zajímá. Jak se u souboru z digitálního fotoaparátu (ale i ze scanneru) určí ta "pravdivost"?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#33 Příspěvek od JirkaZ »

Huberte, víš co?

Věnuj se raději počtě, ať nezkrachuje i ten zbytek poboček, bude to užitečnější.

P.S.: ty fotky z přírody děláš hezký, škoda, že máš často takový neskutečný kydy.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Hubert_79 »

Děkuji :P Mě to zaujalo, poněvadž toto téma občas někdo vytáhne (u piva a podobně), že chce fotku takovou, "jak to v tu chvíli bylo a ne žádné úpravy". Což, jak jistě víš, je kravina a nic "jak to v tu chvíli bylo" neexistuje. Ale dosti o tom.
Jinak to rytí do mě skrze počtu považuji za argumentační faul a čekal bych ho od blbců typu EKKAR, ale ne od tebe. Inu, co se dá dělat.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#35 Příspěvek od p32 »

Inu, co se dá dělat?
Věnuj se raději počtě, ať nezkrachuje i ten zbytek poboček, bude to užitečnější.
:lol: :lol: :lol:
to JirkaZ: to je fakt pod tvou úroveň. :wink:
Hubert ví o fotografii a grafice daleko víc než se ty ode dneška naučíš za další dva roky. Tím nechci tvrdit, že jsi na ni hloupý a není to ani osobní útok, ale z tvého názoru vyplývá, že si to myslíš o Hubertovi. Přitom ale právě on v tom pracuje daleko víc a častěji, takže to od něho neber vůbec něco jako kydy.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Lukas-Peca »

JirkaZ píše:Takže: pokud chceš seriózně a jako technik pracovat s grafikou, tak Gimp bohatě stačí a jsou i další nástroje (třeba Krita aj.).
Jenže pokud je zvyklý dělat s PS, nelze se mu divit, že se nechce přeučovat na Gimp. To nechce nikdo u žádného programu a navíc ovládání Gimpu je fakt hodně neintuitivní.

xsc: provozuju dva počítače s Win XP, mám na nich všechny programy, co potřebuju, používám je i na internet (dnes už tolik ne, protože hodně stránek už na starém firefoxu nejde zobrazit), už řadu let jsou ty systémy neaktualizované a zatím mi nikdo disk nezašifroval. Na jednom z nich je 12 let stará instalace a běží pořád jako nová (noťas, který jsem na výšce používal denně a instaloval na něj kde co). A kdyby se něco stalo, tak mám zálohu. Podle mě je s aktualizacemi víc vzteku, než případně jednou za čas ten systém přeinstalovat.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#37 Příspěvek od xsc »

Vzhledem k tomu, jak v roce 2017 zašifroval vir data na XP v několika nemocnicích (a nešlo o cílený útok, šířilo se to samo nezáplatovanou dírou), tak bych na to nespolíhal. Brebera šifrovala i na všech připojených discích, takže co nebylo na backupu, bylo stejně nepoužitelné.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od Lukas-Peca »

Disk, který leží v poličce, ti nezašifruje ani NSA. Ale chápu, kam míříš. Nicméně ta pravděpodobnost je dost malá a hádám, že ta prvotní infekce taky musela přijít nějakou zavirovanou přílohou v mailu nebo tak něco, a to jsou věci, které jdou ošetřit na straně uživatele.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#39 Příspěvek od xsc »

Infekce se šířila dírou v MS síti. Samozřejmě, pokud byl někdo za funkčním FW, musel si ji do baráku zanést jinak.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#40 Příspěvek od nixdorf »

Ano, zapnutou podporou pre zdieľanie údajov medzi Win9x/NT, teda dierou v protokole SMBv1. Ale možno by šlo i pre tieto staré stroje spraviť malú appku, ktorá by nejak spravila hook na winapi a pri pokuse prepisovať až podozrivo vysoký počet súborov za jednotku času by systém sestrelila /kedysi som tak kolegovi spravil kanadský žartík, že pri globálnom hooku na Ctrl+A sa zavolal NtShutdownSystem(), komp zhasol do sekundy jak keby vypadlo napájanie/. Ale jednalo by sa o hrubú záplatu na veľkú dieru, pri false positive by sa s tým prišlo o rozrobenú a neuloženú prácu etc

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#41 Příspěvek od xsc »

nixdorf píše:Ano, zapnutou podporou pre zdieľanie údajov medzi Win9x/NT, teda dierou v protokole SMBv1.
Ne, nemuselo být tohle zaplé, šířilo se to i po XP/Win7 síti. Jenže patch na Win7 vyšla v době jejich podpory, patch na XP sice taky vyšla, ale až po skončení podpory, takže ji mnozí nenainstalovali.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“