EIZO FlexScan F784-T - 21" monitor (přesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

EIZO FlexScan F784-T - 21" monitor (přesunuto)

#1 Příspěvek od urbanek »

Dobrý den,
sháním schéma na tento monitor, alespoň signální část. Závada v RGB zesilovači ( nejde modrá barva). Je to osazeno M52048SP, VPA25H, STK190-020 plus hromada SMDček. bez schématu s tím asi nehnu. Pomohly by mi i datasheety od M52048SP a VPA25H. Děkuji

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

Tak jsem se zase chvíli vrtal v tom monitoru. Důkladně jsem propájel snad všechny spoje na té signální desce, a hle - obraz je barevný. Avšak je tu ještě jedna nepříjemnost: obvody VPA25H (zřejmě koncový stupeň RGB) se velmi zahřívají (jsou tam 3 pro R,G a B a možná se zahřívá jen jeden - jsou na společném chladiči). Fakt je ten, že po 10 minutách provozu na tom chladiči neudržím ruku. Po cca hodině provozu pak opět vypadla modrá barva, což přisuzuju tomu, že tehdy už kromě chladiče byl horký celý ten modul a smd součástky v blískosti chladiče se prostě odpájely (po opětovném propájení barvy zase chvíli šly). A teď je otázka: Je možné že se některý ten VPA25H tak přehřívá protože je vadný, ale přitom ve skutečnosti funguje? Nebo na jeho vstupy (nebo napájení) jde vyšší napěí než má (nemám schéma takže to nezjistím)? Nebo může být chyba ještě někde jinde? Další problém u tohoto monitoru (který možná s tou závadou nesouvisí) je ten, že se "nehlásí" počítači - počítač pípá tak jako když monitor není připojen. Za případnou odpověď děkuji.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Je prakticky vylouèené, aby koncový stupeò správnì fungoval a nadmìrnì se pøehøíval. To, že tam neudržím ruku, ještì nic neznamená.K výpadkùm modré - doporuèuji propájet všechny vývody na tomto integráèi - i když na první pohled nejsou studeòáky vidìt. Nespoléhat na oèi, kolikrát pohled pøes silnou lupu odhalí hrozné vìci!

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

ještì ke komunikaci s PC - monitor komunikuje po sbìrnici I2C za pomoci pinù è.12 a è.15 na konektoru VGA. Buï tam tyto piny nejsou osazeny nebo je použit VGA kabel bez tìchto pinù.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od urbanek »

Dekuji za odpověď. Jak říkám vývody toho integráče a nejen jeho jsem všechny propájel, bohužel to fungovalo jen asi hodinu, ale ještě na to podívám. Ale to přehřívání se mi pořád nezdá. Vím že se výkonový součástky v monitorech dost hřejou, ale tohle mi připadá (i vzhledem k tomu jakej je tam masiní chladič) moc...
A s tou komunikací s PC je mi to už jasné, ty vývody I2C sběrnice tam určitě nejsou, do monitoru je to připojené pomocí BNC konektorů - jen R,G,B a H a V synchronizace.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“