Prosím o identifikaci smd diod ze spínaného zdroje

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

Prosím o identifikaci smd diod ze spínaného zdroje

#1 Příspěvek od VASEK_W »

Ahoj,
poprosím Vás o identifikaci diod ze spínaného zdroje.
Kamarád mi donesl k opravě spínaný zdroj, kde řádila neurvale ruka nějakého kutila, kdy několik součástek chybělo.
Postupně ho dávám dohromady, ale nyní jsem se zaseknul na dvou chybějících diodách v gréci na sekundární straně. Celý den prolézám internet a hledám i na svých záložkách v PC o smd součástkách, ale zatím bezúspěšně.
Protože jde o dvě diody z gréce, tak bych tam nejraději dal pokud možno stejné jako jsou zbylé dvě. Je na nich označení GW, a v druhém řádku U14.
Pokud nedopadne identifikace, tak přinejhorším objednám komplet novou čtveřici nějakých rychlých 1A diod, ale už to nebude origo.

Do přílohy dám schéma zapojení, kde bohužel chybí označení, jen je u nich uvedeno 1A/200V. Jedná se o pozice D1, D2.
A také dvě fotky kousku plošňáku s těma dvěma co tam zbyly, pokud někdo poznáte a určíte podle vzhledu co je to zač.

Děkuji mockrát za Vaši ochotu a snahu,
Vašek

EDIT: Ty smd diody na plošném spoji jsou zhruba dlouhé 4,5mm a široké 2,6mm.
Přílohy
P4180144_orez2.jpg
P4180143_orez1.jpg
Zdroj__Cabasse TSA400WA MAIN POWER Schematic 20091217.pdf
(39.65 KiB) Staženo 40 x
Naposledy upravil(a) VASEK_W dne 18 dub 2023, 19:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#4 Příspěvek od VASEK_W »

Tak Martin je opět nedostižný ;-) Děkuji mockrát, snad to bude ono. Jdu hledat kde je lze koupit.

rnbw: tyhle jsem také během dne našel, ale jejich pouzdro je zhruba tříčtvrtinové oproti těm co hledám. Ty od CHENMKO jsou podle jejich datasheetu dlouhé 2,55-3mm, a široké 1,4-1,95mm.
Ty na plošném spoji jsou zhruba dlouhé 4,5mm a široké 2,6mm. Omlouvám se za neuvedení v prvním příspěvku. Doplním to tam.
A asi by se i blbě sháněly v tuzemských obchodech.

Děkuji,
Vašek

EDIT: Tak jen doplním, že sehnatelnost originálů v počtu několika kusů je pro mne u šikmookých neřešitelná, tak jsem našel podle spínacího času nějaké náhrady v ECOMU: https://ecom.cz/eshop/detail/8540-ES1D-SMD-T-R
a v TME ještě o něco rychlejší: https://www.tme.eu/cz/details/dflu1400- ... orporated/

Děkuji za pomoc, a můžeme to považovat za vyřešené :agree:

Odpovědět

Zpět na „Součástky“