2 x LAN100 v jednom kabelu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

2 x LAN100 v jednom kabelu

#1 Příspěvek od Celeron »

Přes 50 m UTP asi ještě cat5. To je půlka doporučenýho maxima. Je potřeba do něj poslat dvě stovkový linky. 5-10m mám odzkoušíno že není problem. Ale co tahle dýlka, nehrozí nějaký "přeslechy" až do nefunkčnosti?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#2 Příspěvek od mikollar »

Mam napojene poe kamery na 70m cez cat5e. Jeden kabel pre 2 kamery 2x100Mb. Poe napajanie ide samostatnevpre kazdu po svojich 2 paroch

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

Celeron píše:Ale co tahle dýlka, nehrozí nějaký "přeslechy" až do nefunkčnosti?
myslím, že né . . .
je to celkem běžná praxe v panelácích, router a switch na střeše, dolů na každé patro(2 byty) jeden kabel.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pocitujlasku »

Nemal by s tym byt problem. Len je dobre dodrzat to, ze vnutorne su jeden konektor, vonkajsie druhy.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

pocitujlasku píše:Len je dobre dodrzat to, ze vnutorne su jeden konektor, vonkajsie druhy.
a které to jsou ?
Přílohy
kabel-cat7.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

A nějaký inteligentní "sloučení" na začátku kabelu? Koncový rozbočení bude do Lan dvojzásuvky Tango. Ale ten vstup na půdě objektu bych potřeboval nějakej bazmek 2 kostky do jednoho kabelu. Samozřejmě, voholit, namačkat, zapájet a zasmrštit není problém ale je to furt bastl.
Ty co jsem našel https://www.alza.cz/rozbocka-utp-stp-ka ... htm?evt=ac mají zrovna opačný konektory než potřebuju.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#7 Příspěvek od mikollar »

existuju aj opacne ale je ich menej
https://www.tomshardware.sk/p/13713/roz ... 45-2x-rj45

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Díky moc, aspoň vím, že to existuje a pod jakým názvem. Nojo, ale někde v Česku ho nalýzt. Všude vidím jen opačný. Hledal jsem Adaptér AD-UTP/R, jen Slovensko, Polsko a Itálie...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#9 Příspěvek od mikollar »

Tak prinajhorsom tam hodis 2 krtucke patch kabliky a spojku https://www.alza.cz/spojka-utp-mezi-dva-d40044.htm ak to nevadi vzhladu :)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Dnes jsem oslovil 3 různý velký český dodavatele výpočetky a vůbec nikde jsem nepochodil. Všichni mají jen to provedení s opačnejma konektorama. Tak jsem to nakonec musel ubastlit...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#11 Příspěvek od kutilmil »

Odborníci tomu hovoria "rozhydrovaný" kábel.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pocitujlasku »

menej prasacke by mozno bolo kupit lan jednozasuvku, namontovat do krabicky a z nej vyviest 2 lan kable. Bude to trocha estetickejsie a nebude tam tolko prechodov, ako ked pouzijes spojky.
ale kupit rovno datovu minizasuvku na stenu, a len z druhej strany vyvrtat 2 otvory a vytiahnut odtial 2 lan kable.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#13 Příspěvek od DedVseved »

Kabel jsem oholil asi 1m, bužírku jsem přepůlil a navlíkl na každé dva zkrácené 0,5m páry a rovnou nacvakl konektory. Na Y rozdvojení jsem dal smršťovačku a na konektorech používám převlečnou ochranu, kterou fixuji tavným lepidlem. Na druhé straně je Tango dvoj-zásuvka.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#14 Příspěvek od RadekB »

Když tohle musím někdy spáchat, zakončím kabel dvojitou datovou zásuvkou Solarix. Na levou stranu klasiku oranžový+zeelný pár a na druhou stranu modrý+hnědý
na druhé straně je budto patchpanel, takže stejně a nebo tam dam tu samou zasuvku.
vypada to celkem vzhledne a chodí to bez problemu.
Mereni certifikacnim pristrojem ale vetsinou nevyjde - nektere parametry jsou mimo.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“