Prodám regulaèní autotrafo 0-300V / 1A

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#16 Příspěvek od jenicek »

To byly 20A a už to neudržel běžný jistič, bylo to třeba spínat přes žárovku nebo rezistor. Takový ty běžný měly taky 10A.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

sr71 píše:nojo tak asi máte pravdu, nějak moc jsem to nezkoumal a na 10A mě to trafo připadalo malé, takže jsem myslel že je tam vyraženo 1,0

Kolik pak teda měly takové ty dříve celkem rozšířené autotrafa, myslím že výrobce Křižík? Matně si vzpomínám že to mělo průměr snad skoro půl metru a musely to nést dva.
Běžný byly 6A, 10A a 16A verze, sloužily jako regulační do průmyslovejch rozváděčů a řídících panelů, spojený po 3ks "do tandemu" a s motorovým pohonem přes společnej šnekovej převod sloužily třeba v malejch průmyslovejch elektrárnách a teplárnách ke stabilizaci napětí, protože se jima regulovalo buzení generátorů. jestli se vyráběly i silnější, jak píšeš 20A a možná ještě větší - to netuším, neviděl jsem nikdy takový, možný to samozřejmě je.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#18 Příspěvek od MiraSt »

A taky k napájení ovládání zařízení a ochran na rozvodnách VN. Tyto trojnásobná trafa byly součástí nabíječe pro baterie které fungovaly ve prospěch výše psaného.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#19 Příspěvek od MiraSt »

Já doma používám tenhle klunker. Těžké je to jako prase, ale... Nezachraň to před sešrotováním na šachtě. :-)
Přílohy
Variac.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#20 Příspěvek od jenicek »

Jo, to je ta dvacítka co jsem měl na mysli. Měl jsem ji taky, ale nakonec prodal, protože mi stačí desítka.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“