Princip mlýnku.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

ZdenekHQ píše:Ten systém "na požádání nameleme" jsem sice už minimálně 15 let nezažil, ale přesně tak to bylo. ...
Já jo - naposledy vloni v červenci v Klatovech, v řeznictví kousek pod náměstím, jmenuje se to tam "Řeznictví u Šedlbauerů" = https://mapy.cz/s/numajopalu Nepochybuju vo tom, že to za toho o chlup víc než půl roku ještě nezrušili ... Teda ne že mi zrovna tam namleli prasečí kůži do hověziny, ale byla to ta služba "meleme na požádání".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já třeba vím, že melou klasickou mletinu na požádání, ale směs je předem daná, mají tam naházenej ořez. Ale mělo by to mít nějakou kulturu a ten mlýnek by měl být v chladu. To asi není...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Jenomže když chceš namlít svůj výběr půl na půl hovězí krk nebo jiný pololibový přední a k tomu třeba kus vepřovýho plecka, aby to nebylo tak tučný jako s bůčkem, tak ti ten mlejnek stejně nikdo předem nevyčistí a prvních 10-15-20deka podle velikosti šneku a složení máš v misce stejně to, co se mlelo předtím ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#19 Příspěvek od nixdorf »

hoši, beztak sa libové mäso nemá čo mleť, ostatne, i ten tatarák by sa mal škrábať. I na hambáče zomlete krkovičku a nie nejakú drahú roštenku či nebodaj sviečkovú. Plus, ešte stále existuje možnosť, že si tam niekto pred vami nechá zomleť napríklad aj hydinu.. pozor, dou k vám kuřátka, II.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Když se podíváš na to co prodávají , tak bych už sekanou nekoupil . Mám teda 21čku roba a dám vždycky maso tak na hoďku do mražáku a melu . Úplná pohoda , kolik tam zbyde ? 3deka ? Tatara nedělám , tak mi střední díry stačí .

Odpovědět

Zpět na „Poradna“