Suzuki LIANA (a podobné) výměna pátých dveří

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

Suzuki LIANA (a podobné) výměna pátých dveří

#1 Příspěvek od jardafiala »

Kvůli rozbitému sklu pátých dveří jsem je měnil a zajímá mě, jak to dělají profesionálové v servisech? Přece to nemůžou dělat jako já - oholit konce drátů v délce cca 8mm, navlíknout kousek smršťovačky, urvat z lisovací dutinky plastový konec, nasunout do ní oholený drát (samozřejmě stejné barvy) z obou stran a slisovat, natáhnout přes spoj smršťovačku a ohřát. To by se zákazník nedoplatil. Odpojit celý svazek na koncích a protáhnout znova se mi taky nezdá moc schůdné. A ještě jeden dotaz, v trubičce vedoucí k ostřiku skla pátých dveří je pružinka, k čemu tam je???? Uštípl jsem ji, nic jiného nezbývalo, a trubičku nastavil.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Ta pruzina je tam kvuli tomu aby nedoslo k zalomeni hadice pri ohybu. A ano, profici to delaj tak ze tu kabelaz vytahaji a navlecou pak zpatky... To cos provedl je trochu prasarna, do spoju muze zatect nebo se budou lamat tesne u ukonceni.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Obávám se, že to bude řešeno namydlením lisovacích, nebo ještě hůře nařezávacích spojek bez smršťovačky coby věci zbytné. Správně by se měly samozřejmě odstrojit dveře, demontovat svazek a zatáhnout ho do nových dveří. Nebude pružinka výztuha proti zalomení hadičky?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Cakal by som, ze niekde za priechodkou bude konektor, kde sa da cela kabelaz dveri odpojit.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od jardafiala »

keemo - zatéct tam nemá odkud, je to úplně nahoře kam už ani nestříkne. Zalomení též nehrozí, ošetřil jsem to.
zaky - to je z něčeho jiného (nebo spíš přední dveře), já tam mám určitě jiné barvy a větší počet vodičů. Konektor tam možná je ale dobře schovaný. Nějak mě nenapadlo kouknout do servisního manuálu, možná bych si ušetřil práci.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od pepik9 »

jak to dělají profesionálové
Vymění sklo. [1] ?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od jardafiala »

Jo, tady je vidět ten konektor. Ale je jinde než jsem si myslel...

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“