Normální meteostanice

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Normální meteostanice

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Po dvaceti či kolika letech se normálně podělala meteostanice hundaj. Neumí přijmout data o teplotě z venkovního čidla, kanály nejde přepínat, kouše se. Nevím, proč skoro všechny stanice mají budík, například. To jako ráno poběžím někam ho vypnout?
No nic, vlastně by stačil venkovní/vnitřní teploměr. Ale chci trvale podsvícení, protože na tom LCD je houby vidět, jen pod správným úhlem ap. Nakonec jsem zase skončil v lídlu, i když má blbosti na nic. Máte někdo zkušenost s touto? dík https://www.lidl-shop.cz/AURIOL-Bezdrat ... p100236912

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

mám doma toto a jsem spokojenej

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

No jo, to nemůžu dát na zeď

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

myslím tam nějakej montážní otvor je, teď u toho nejsem

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od TAKJAN »

Napsal jsem to blbě. Jakože se nevejde na místo na zdi, kde visí ta stará.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Tak starou ulož do postele. :oops:

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Psal jsem, že se kouše, nepřijímá data....:-)))

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#8 Příspěvek od doktor365 »

Jednu s trvalým podsvícením jsem kdysi měl a nestačil v tom měnit baterky.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#9 Příspěvek od TAKJAN »

Tohle má síťový napáječ a dva USB porty nabíjecí.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od TAKJAN »

Tak jsem tu starou rozdělal, přijímač má tři piny, logicky asi +/zem/data. A není tam napájení a asi tam má být trvale, protože nevím, jak by se to synchronizovalo s vysílačem. Ale občas se chytí, takže asi studeňák.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Prijimac nebezi stale, zapina sa len na kratky cas, ked sa ocakava nasledujuce vysielanie. Pri synchronizacii (po vlozeni baterii alebo rucne vynutenej) asi bezi stale.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Nějak jsem to rozchodil, ale nevím jak:-) Propájel pár spojů, prohýbal plošák, šlape to...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

To je najhorsie - nikdy nevies, kedy to zase prestane fungovat. Ale aspon nemusis zhanat nahradu.

Mam v kuchyni nejaku meteostanicu z Lidlu, ale nekupoval som ju - vytiahol z odpadu. Nebola tam k nej vonkajsia cast, ale minule po vymene baterii chytila nejaky signal a odvtedy ukazuje aj vonkajsiu teplotu, zjavne niekde u susedov :D
Inak ma totalne dementne ovladanie (ako tradicne u elektroniky z Lidlu) - niektore tlacidla vpredu, niektore vzadu a rozhadzane nahodne. Da sa zavesit aj na stenu, ale akurat vzadu su tlacidla CHANNEL, MIN/MAX, WEATHER HISTORY, SUN/MOON a k nim sa potom clovek nedostane...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#14 Příspěvek od sr71 »

Oživím toto téma - máte nìjakou osvìdèenou meteostanici (staèí teplomìr) s bezdrátovým venkovním èidlem a napájenou z baterií?
Ideálnì takovou která má nìjakou rozumnou výdrž baterií a teplotu jako prioritní (nejvìtší) údaj na displeji (protože vìtšina stanic které jsem vidìl má, z pro mì neznámého dùvodu, displej øešený tak že prioritní údaj jsou hodiny a teplotu aby tam èlovìk nìkde lovil v rohu, napø. https://www.lidl.cz/p/auriol-bezdratova ... p100344027 )

Je u tìchto bezdrátových teplomìrù nìjak ošetøeno to abych v pøípadì že bydlím tøeba v paneláku kde má každý druhý podobnou vìc vysílající ve stejném pásmu, chytal data z mého èidla a né z nìjakého cizího?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Ked chces len teplomer, tak hladaj bezdrotovy teplomer. Tie vacsinou ukazuju len vnutornu a vonkajsiu teplotu bez dalsich udajov.

Cidla pouzivaju rozne formaty dat, takze su medzi roznymi typmi vacsinou nekompatibilne. Keby mal sused kompatibilny typ, tak od neho signal chytat mozes (ja to tak robim) - ale dosah je maly. Niektore stanice umoznuju volbu "kanalu", takze mozes prijimat dve cidla.

Cidla vysielaju iba na moment v nejakom dost dlhom intervale (radovo minuty) a meteostanica sa tomu prisposobi (prijimac zapina len vtedy, ked ocakava dalsie vysielanie). Takze keby si mal dve identicke meteostanice vedla seba, staci sparovat jednu a o par sekund druhu (kym prve cidlo nevysle znovu data) a mali byt fungovat nezavisle.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“