Běžící světlo

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PsychoWard666
Příspěvky: 34
Registrován: 30 lis 2016, 01:00

#16 Příspěvek od PsychoWard666 »

Děkuji všem za odpovědi a rady, ale na rovinu tomu co tu píšete moc nerozumím. Já nemám problém si natahat do modelů osvětlení, vymyslet si co a jak zapojit na nějaké tlačítka, časovače atd. , ale co se tištěných spojů tam zkušenosti vůbec nemám.

Takže asi bude lepší sehnat někoho kdo by mi tenhle modul za nějaké rozumné peníze vyrobil a já si tam už jenom dopájím ty LEDky.

Ono to bude na výstavě a poběží to vlastně celý den a po dobu několika měsíců, tak bych byl rád, aby to bylo uděláno pořádně a neodešlo to po pár dnech.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

Někdy kolem roku 1996 jsem si koupil stavebnici poutače. Od té doby mi jede v kanclu nonstop, možná s malýma přestávkama při stěhování.
Je to přesně co chceš, tu LED E1 prostě neosadíš, a místo čtvrté LED v každým ramenu jen zvětšíš příslušnej odpor, aby se zmenšil proud tou jedinou LED.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Jenže von právě chce aspoň 3 stejně běžící "ramena", tzn. aspoň 3ks LED paralelně ...
O "zesílení" tranzistorem jsi už asi slyšel. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

JYŘYKU,
EKKAR už dne 2023-04-27 v 16:19:12 píše:S tou kombinací NE555 + CD4017 to bude nejjednodušší, ale aby dosáhnul potřebnej počet "větví", musí místo původních LED na desce zapojit kousek vedle na univerzální destičce stejnej počet spínacích tranzistorů NPN a těm pak zapojit odpovídající počet diod do kolektorů paralelně, samotnej integráč je lepší nepřetěžovat proudem větším jak 5mA na 1 výstup ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PsychoWard666
Příspěvky: 34
Registrován: 30 lis 2016, 01:00

#20 Příspěvek od PsychoWard666 »

forbidden píše:Někdy kolem roku 1996 jsem si koupil stavebnici poutače. Od té doby mi jede v kanclu nonstop, možná s malýma přestávkama při stěhování.
Je to přesně co chceš, tu LED E1 prostě neosadíš, a místo čtvrté LED v každým ramenu jen zvětšíš příslušnej odpor, aby se zmenšil proud tou jedinou LED.
Děkuji, tohle vypadá, že půjde použít pro ty moje potřeby, snad se vše podaří zapojit tak aby to fungovalo dle představ.

Uživatelský avatar
PsychoWard666
Příspěvky: 34
Registrován: 30 lis 2016, 01:00

#21 Příspěvek od PsychoWard666 »

Nakonec sem pro běžící světlo použil Arduino s jednoduchým kódem co jsem našel na internetu a vše funguje tak jak má.

Celé LEGO diorama je k vidění na výstavě Czech Repubrick na Lipně, tak když budete mít cestu kolem tak se určitě stavte, výstava jako taková rozhodně stojí za návštěvu.

Přikládám video svého modelu:

https://youtu.be/4ySK1Rbiq0c

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#22 Příspěvek od samec »

chce sa mi citovať Pelíšky...

Uživatelský avatar
asdf
Příspěvky: 64
Registrován: 06 říj 2022, 02:00

#23 Příspěvek od asdf »

Přesně. Taky pěkný.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“