Pripojeni FV panelu k bojleru.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#16 Příspěvek od kutilmil »

No práve tu je ten problem hille. Ide mi o to, ži bude panel schopný pretlačiť špirálou všetok prúd ktorý vyrobí, keď mu poklesne napätie.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#17 Příspěvek od Kremik »

Panel spirálou protlačí všechen proud který vyrobí, ale při nižším osvětlení při podstatně menším napětí než by bylo z hlediska výkonu optimální. V těchto chvílích, a že jich je většina, by jsi z panelu dostal větší výkon, kdyby spirála byla taktéž méně výkonná.
Zatížený solární panel si představuj jako proudový zdroj, ne napěťový.
U proudového zdroje platí - větší odpor = větší výkon, protože dodává stejný proud při vyšším napětí.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#18 Příspěvek od mikollar »

Ak bude panel menej osvetleny tym padom ho spirala bude "pretazovat" a nedokaze dodat do nej tolko ako keby si to mal cez MPPT striedac, ktory uberie prud z panelov aby dodrzlal Vmpp pri danom osvetleni (aby panel daval max mozny vykon)
Ale to je dan za to ze je to lacne(jednoduche)

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#19 Příspěvek od kutilmil »

jo. Rozumím. Vedel by som si ten mppt striedač predstaviť vyrobený napríklad z loga a IGBT modulov alebo mozno aj z ssr rele.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od rezis »

Ano v podstatě takové jsou i na trhu, ale ten program nebude úplně pro začátečníka.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#21 Příspěvek od Cust »

No, ono to asi bylo myšleno tak, že při daném proudu přes fotovoltaika je nějaké optimální napětí, které zajišťuje výškou účinnost panelu. Je to pěkně vidět na Bernardových grafech... Prostě optimalizovat FV panelů má smysl... Ale měnič si raději koupím než abych ho stavěl.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#22 Příspěvek od kutilmil »

TO rezis: Tak zasa za zašiatočníka sa s logom nepovažujem
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

Tazatel evidentně přeskočil základy okolo principů FV a teď se tu v padesátém vlákně na téma MPPT a třicátém na téma ss napájení bojleru bude objevovat amerika od začátku?

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#24 Příspěvek od kutilmil »

Keby si mi to crifido napísal v prvom vlákne, nemuseli sme sa dostať až tak daleko.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Zase nečte a řeší zde 10x vyřešenou věc , ale komu není shůry dáno . BEL to řeší za 3 litry . Všechno zde již je .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

No a ty, kdybys sis přečetl o tom už napsané informace na fóru, tak by ses ani nemusel ptát. :lol:

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#27 Příspěvek od kutilmil »

No len by som musel mať aspoň takú inteligenciu, ktorá by mi dovolila vyfiltrovať pre mňa podstatné informácie....
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#28 Příspěvek od nixdorf »

vyser sa na bojlery, chovaj radšej brojlery 8)

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#29 Příspěvek od kutilmil »

uf. a kdo to bude jest? Moje decka to dajú do pusy, jedine ked je to z tesca alebo kauflandu. A panička to isté!
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#30 Příspěvek od nixdorf »

8O br, najskôr chce do chalupy dvojmetrový televízor a potom odmietne zjesť niečo, čo malo ten benefit byť chované v kuríne a mať výbeh pod holým nebom..
Jo, mať chalupu, hneď by som vyskúšal experiment s rentgenom, ktorý mi tu leží z čias strednej školy. Pekne sliepočky a kohútikov, nech sú oplodnené vajcia, následne prežiariť niekoľko graymi počas vývinu a ono by ma možno prešiel smiech, až by sa z vajíčka vykľulo takéto niečo a začalo ma to naháňať po záhrade. Kikirikí, motherfucker.
Už som to tak vyskúšal s fazulou, na obrázku je evidentné, ktorú "osvietilo". :D

Ale radšej späť k bojlerom... :D
Přílohy
fazulka.jpg

Odpovědět

Zpět na „Poradna“