EAGLE - otázky a odpovědi

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pupek
Příspěvky: 10
Registrován: 02 pro 2021, 01:00

#541 Příspěvek od pupek »

No nějaké hodnoty tam jsou, ale nikde neuvedl typy použitých modulů a jak je celé propojené. Jako vyrábět něco od čeho nemám kompletní schéma zapojení a ani neznám všechny komponenty je docela blbost. Nevěřím že to někdo postavil jen podle fotek a plošňáků.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#542 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.
Měl bych dotaz k Eaglu - když mám tranzistory (konkrétně IRF3205PBF) na společném chladiči bez izolační podložky a chtěl bych využít toho, že na "zádech" má D, tak jak řeknu tomu návrhovému SW, že nemusí tranzistory propojovat pomocí vývodů, ale že to propojení defacto provedu já tím, že je přišroubuji na jeden chladič?

Díky za rady.

PF
Přílohy
Eagle.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#543 Příspěvek od termit256 »

Pokud ty spoje na desce nechces mit, tak je nenaroutujes, v cem je problem?

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#544 Příspěvek od petrfilipi »

No to ano, tomu rozumím, ale pak nemám jakoby úplně naroutované celé schéma.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#545 Příspěvek od termit256 »

A cemu to vadi? Je to spravne. Kdyz ten spoj na desce neni a ve schematu je, tak by mel byt zobrazeny jako nenaroutovany prece.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#546 Příspěvek od PotPalo »

Mať pripojený vývod tranzistora iba cez chladič je prasácke. Povolí sa skrutka alebo nastane nejaká oxidácia a začnú sa diať veci. Alebo naopak prestanú.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#547 Příspěvek od petrfilipi »

Jde mi o to, abych měl schéma kompletní, tj. takové jako na obrázku. A otázka jinými slovy zněla, zdali mohu nějak (autorouteru) Eaglu říci "tohoto spoje si nevšímej, ten si zařídím sám". Prostě do autorouteru dát jakoby nějakou výjimku.
Já jsem v Eaglu nový, mám ho jen cca týden. Předtím jsem dělal ve Formice - ale ani tady vlastně nevím, jak bych to systémově s autoreouterem vyřešil.

Prasárny jsem si vědom - ale to připojení přes chladič je jedna z možností a jelikož jsem ji neuměl v Eaglu řádně vyřešit, položil jsem tento dotaz.

PF

Edit - tak jsem asi našel odpověď na svoji otázku - viz příloha.
Přílohy
Eagle2.jpg

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#548 Příspěvek od HF_Tech »

petrfilipi píše:Nazdar všem.
Měl bych dotaz k Eaglu - když mám tranzistory (konkrétně IRF3205PBF) na společném chladiči bez izolační podložky a chtěl bych využít toho, že na "zádech" má D, tak jak řeknu tomu návrhovému SW, že nemusí tranzistory propojovat pomocí vývodů, ale že to propojení defacto provedu já tím, že je přišroubuji na jeden chladič?

Díky za rady.

PF
V layoutu stačí kliknout na nožičku součástky a kliknout na "hidden airwire".
Žlutý propojovací "drát" pak zmizí. Při kontrole v DRC se pak chybějící propoj potvrdí, že to tak chceš.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#549 Příspěvek od Celeron »

Nejde náhodou v Eagle okřížkovat vývody součástek, co se nemaj zapojit? Nebo si to pletu s Orcadem?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Software“