Aktuálně Česká pošta 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#451 Příspěvek od Cust »

xsc píše:
Cust píše:Jakože by přestalo fungovat všechno?
Balíkovna poště funguje dobře. Proto je to v podstatě firma ve firmě, aby se dala oddělit a zprivatizovat nějakým dostatečně zasloužilým soudruhem. Stejně je udělána i správa datových schránek, tam byl ten tunel připravován ještě za Íčka.
Jakože se zprivatizují datové schránky a Balíkovna? Tu informaci máš odkud?

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#452 Příspěvek od Valdano »

xsc píše:
Valdano píše:No nekupte to za ty prachy. Česká pošta něco málo ušetří na rušených pobočkách a tak se může na druhé straně zas "praštit přes kapsu" a koupit Zásilkovnu. Na tom by mohla do budoucna vydělat a z konkurence by se tak rázem stala součást pošty. :twisted:
Jenže to politici nepřipustí. Ty chtějí poštu v podstatě vybrakovat, ziskovou část (zásilky) zprivatizovat a tu ztrátovou (roznášení dopisů) nechat opět na státu jako dotovanou službu.
xsc píše:Balíkovna poště funguje dobře. Proto je to v podstatě firma ve firmě, aby se dala oddělit a zprivatizovat nějakým dostatečně zasloužilým soudruhem.
Pokud je to pravda tak by se jim ten nákup Zásilkovny byť skomírající Českou poštou velmi hodil, protože pokud chtějí Balíkovnu do budoucna zcela oddělit od pošty a zprivatizovat tak by pro takovou operaci určitě bylo výhodné ještě předtím koupit výdělečnou Zásilkovnu v podstatě za státní prachy Českou poštou, přiřadit jí k Balíkovně a jako celek by to pak "za hubičku" koupil nějaký dostatečně zasloužilý soudruh nebo skupina soudruhů sdružená v rámci nějakého komerčního subjektu a měli by "sakum prdum" Balíkovnu i se Zásilkovnou. Takhle se správně investujou státní prachy s výhledem na budoucí privatizaci. :twisted:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#453 Příspěvek od Celeron »

Koukám na net kdy vlastně Simona prodala těch 51,5% Zásilkovny těm dalším "vlastníkům". Já si naivně myslel, že to je její rodinný zlato.
No když to dobře střelí, tak ještě její dětičky a vnuci se budou mít jak rochňata v žitě, pokud nebudou příliš blbnout.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#454 Příspěvek od xsc »

Cust píše:Jakože se zprivatizují datové schránky a Balíkovna? Tu informaci máš odkud?
Samozřejmě, že ty informace nemám, jinak už bych investoval. Ale privatizace toho funkčního z pošty byla chystána již za Íčka, takže proč by to někdo nezkusil znova, nakonec ministr o částečné privatizaci mluvil. Tehdy se to řešilo i na parlamentní úrovni, drb to nebyl. Princip u datových schránek byl jednoduchý: Nastavit ceny naprosto nesmyslně, viz 17Kč za zprávu. Nařídit povinné používání všem, tehdy se stihly státní orgány a firmy. A pak to převést na soukromý subjekt. Balíkovna je nyní oddělena dost podobně.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#455 Příspěvek od Cust »

A to jde, aby stát donutil Frantu používat službu, za kterou misí platit Jožkovi?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#456 Příspěvek od tomasjedno »

Ty neplatíš třeba za popelnici?

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#457 Příspěvek od Valdano »

tomasjedno píše:Ty neplatíš třeba za popelnici?
Nevím jak to maj v Husinci, ale třeba u nás v Český Lípě poplatky za odpad/popelnice už spoustu let platí za občany město.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#458 Příspěvek od Hubert_79 »

No, město. A město ty peníze vezme kde? Takže to je (přesněji řečeno) u vás v "ceně" z daní.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#459 Příspěvek od PotPalo »

Takže logicky inde to nieje v cene ale za príplatok. :D
Inak debata o hovne.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#460 Příspěvek od Pikofarad »

Valdano píše: v Český Lípě poplatky za odpad/popelnice už spoustu let platí za občany město.
Nám zvedli poplatky z 499 na 884 za popelnici 80l,předtím odvezli 2x za měsíc a teď jen 1x.Kdo chce 2x měsíčně zaplatí 1768kč.Výsledek už je vidět,pytle s odpadky se válejí v pangejtech a obec verbuje čističe na sobotní akce za kofolu a párek

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#461 Příspěvek od xsc »

Cust píše:A to jde, aby stát donutil Frantu používat službu, za kterou misí platit Jožkovi?
Samozřejmě, že to jde. Doteď jsi taky něco musel poslat poštou, abys tam měl razítko odeslání. Alkohol si taky nemůžeš vypálit sám, ale jen v oficiální palírně, kde zaplatíš daň.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#462 Příspěvek od tomasjedno »

No palírnu si ještě můžeš vybrat, ale popeláře ne.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#463 Příspěvek od Cust »

tomasjedno píše:Ty neplatíš třeba za popelnici?
Za popelnici jsem neplatil, teď jo... Ale to je můj odpad a obec mě ho nechává vyvážet firmou (do výběru mluvit nemůžu). Obec mě cca 50 % svozové ceny dotuje. Tedy tady jsem spokojen - je to můj odpad a někdo ho za mě odveze za polovic. Samozřejmě obec to platí z peněz, které ode mne vybere jako daň z nemovitosti.

Razítko pošty jako doklad včasného odeslání je ok, ale jde to zařídit i jinak.

Datová schránku nechci, nepotřebuji, ale FÚ mi ji zařidil a nařídil mi komunikovat přes ni. Nemůže tuto službu zpoplatnit mě. Sobě ano, ale mě ne. Je to služba pro FÚ ne služba pro mne. To že to platíme všichni v daních je ale snad zřejmé všem.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#464 Příspěvek od tomasjedno »

To, že jsi spokojen, nemění nic na tom, že je to služba, kterou máš nařízenou státem, nemůžeš si vybrat poskytovatele a musíš za ni platit.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#465 Příspěvek od Cust »

Tomáš pravdu, ale odpad je můj, já ho generuji.
U té datové schránky to cítím jinak, na druhou stranu: dostal jsem od nich IČO, které jsem si zaplatil a platím pravidelně daně a datová schránka je k tomu bonus zdarma, proč by vlastně nemohl být její provoz zpoplatněn?
OK, vzdávám se - můžou to zpoplatnit. 8-)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“