Nabíječka s displejem USAMS C1

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

Nabíječka s displejem USAMS C1

#1 Příspěvek od Yarda1 »

Koupil jsem si tuhle nabíječku, hlavně proto, abych mohl občas kontrolovat napětí baterky, mám ji v autě už dlouho.
https://www.1m.cz/usams-c1-intelligent- ... ck-d36130/
(když tak mi někdo pomozte se zkrácením odkazu, já jsem to ještě nezkoušel).
Mám na ni připojenou kameru.
Displej někdy ukazuje číslo co by mohlo odpovídat napětí v síti, někdy něco jiného - kolem 038. Snad to závisí i na tom, jestli tam mám připojenou kameru nebo jestli ji odpojím. Návod jsem nenašel.
Máte s tím nějkdo zkušenosti?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Yarda1 píše:...když tak mi někdo pomozte se zkrácením odkazu, já jsem to ještě nezkoušel...
Jednoduše. Nad oknem pro text příspěvku je úplně napravo "tlačítko" označený "URL". Na něj jednou klikneš, v textu se ti objeví tag "", do něj vložíš rovnítko a celou adres ... takhle: "". Hlavně nezapomeň před tím prvním tagem udělat mezeru, jinak se ti bude odkaz slejvat s textem.
No a když to uděláš správně, tak se ti výsledek odkazující na tvoji nabíječku ukáže takhle:
Tahle nabíječka s USB.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

No a teď k tý nabíječce - jednoduše ji vyzkoušej doma na nastavitelným zdroji, měla by ukazovat zhruba od vstupního napětí kolem 7,5-8V a měla by vydržet bez jakýhokoliv problému i 16V. Jako USB zátěž můžeš použít třeba nabíjecí kabel a šmatlafoun nebo i tu navi, donesenou domů z auta. Doporučuju ubastlit si "meziksicht" - mezi dva někde ukořistěný konektory USB si do kabelu udělat krabičku s nějakou vhodnou zdířkou nebo konektorem, na kterej si snadno napojíš kontrolní voltmetr a případně i ampérmetr, abys mohl kontrolovat odběry jednotlivejch zařízení i stabilitu výstupního napětí různejch takovejch zdrojů. Těm kupovaným digitálním "USB-kontrolérům" moc nevěřím, hlavně se nedají korigovat, když je Žlutá Tlama při výrobě zprasí a ony ukazujou s výraznou odchylkou.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

No, ono podle popisu spíš vypadá, že umí ukazovat možná i proud. 38mA bych naprázdno na kameře i věřil...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

Když jsem hledal nějaké informace, tak prý některé nabíječky umějí ukazovat napětí v palubní sítí/proud odebíraný USB/teplotu uvnitř auta. Ale zatím jsem nenarazil na to, jak se to střídá nebo přepíná.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“