Demontáž pístu z židle

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od workhard »

To má nějakou síťovinu i na sedáku, což znemožňuje na tom sedět ve slipech.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Nieco podobne mam v robote. Opierku hlavy som vyhodil, pretoze bola velmi vpredu a nedalo sa tam sediet s normalnou polohou hlavy.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od PavelFF »

Taky přidám dnešní čerstvou zkušenost s demontáží pístu. Typ ERGOHUMAN, takže vyrazit píst shora dírou se nedalo. Pístu nic nebylo, ale potřebujeme zvýšit sedák a dát delší píst.

Vyrazit píst z kříže dole šlo relativně snadno.

Nahoře to bylo přesně jak všichni píšete. Židle je asi 20let v provozu a píst se sedákem byl snad srostlý. Sikovkama 250mm ani prd. Uvažoval jsem, kde budu shánět někoho s 3" hasákem (rameno 70cm).

Nakonec jsem píst se sedákem strčil do svěráku 100mm a po třech postupně sílících utaženích a třech protáčeních nakonec pomohlo čtvrté nejbrutálnější utažení (myslel jsem, že z trubky pístu udělám elipsu). Povolilo to.

Trubka je hodně ožvejkaná a ani nevím, jestli píst ještě funguje. Pokud se nezdeformoval kruhový tvar, tak ano. Je to v místech, kde to funkčně nevadí. Ale teď ho stejně nepotřebuju.

Edit: Ale jak se teď dívám na náhradní písty, hodně z nich má tak krátkou horní tenčí trubku, že by se do svěráku nedala uchytit.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od PotPalo »

Môžem pridať moje skúsenosti. Tiež som menil piest, a mal som z toho obavy ako som to tu čítal. Ale nebolo to také zlé. Postup bol jednoduchý:
dolu pod krížom vybrať segerku a vytiahnuť vrchnú časť stoličky s piestom. Zvyšnú rúru z kríža vyraziť kladivom (používam 1500g) cez kus hrubého železa aby sa nezdeformovali okraje. Potom hore odmontovať sedák. Následne vyraziť samotný piest cez dieru ktorá je dosť malá a bokom, takže z konca piestu je vidieť tak polovica, ktorá ale trochu vyčnievala. Vložil som do nej malé kladivo tenšou stranou dnu a veľkým kladivom buchol po ňom. Vypadlo to na prvú ranu, pritom na stoličke zvykol sedieť slon. :) Hlavne netrafiť plastové tlačítko v strede piestu, kladivo treba dať na kovový okraj piestu.
Druhá stolička z ktorej som zobral funkčný piest bola jednoduchšia, nemala hore naklápanie ale bola napevno. Tam bola diera celá hneď prístupná z hora, ale piest bol utopený. Musel som použiť kovovú rúru ktorou som ho vyrazil, zasa išiel na prvú ranu. On sa piest tak kužeľovito zužuje, že ho stačí vyraziť o milimeter a už vypadne.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#20 Příspěvek od milosak »

Kdo má z vás židli co se dá sklopit opěradlo do horizontu a hodit kopyta na stůl ?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od robo »

Mám z číny BlitzWolf BW-GC5 za 2600Kč. Mám výšku 190cm a první co mě nas*ralo že je to pro mě nízké. Tak co s tím. Vyměnit píst. Koupil jsem píst co byl delší. Ta výměna to byl boj, v paneláku v chodbičce s minimální výbavou nářadí+WDečko, bylo asi měsíc v provozu. Píst jsem vyměnil a byl jsem spokojen. Ale jen asi 3 měsíce, píst začal propouštět. A opět ven ale už tak abych ho co nejmíň opticky poničil. Reklamace a love zpět. A jinde koupil STABILUS s vysokou nosností ať mám rezervu, cena 900kč. Výšku sedáku mám teď dost v rezervě. Na pístech se obecně u křesel dost šetří.
Samotné křeslo je fajn. Dáji se výškově a stranově nastavit područky takže když vyhodím kopita na roh stolu tak mám ruku zároveň s výškou stolu a opírá se po celé područce. Opěrka zad se dá různě sklopit. Pak se dá výtáhnout na spodu křesla opěrka a dát si na to nohy. V nějakých videich na tom "leželi" nějací študácí co to testovaly. Mám 110kg a nožní opěrka, uchycení na spodu sedáku, není pro mě vhodná. Křeslo mám přes dva roky.
Přílohy
13-05-2023_00318.jpg

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#22 Příspěvek od milosak »

To je nějak laciný model ?? Já mám DXR Racer , který vypadá skoro
stejně ale stál před 8 lety skoro 8k , píst taky začal upouštět, ale teď se
zatim hodil do kupy. Je fakt, že mám stěží 80 kg

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od robo »

Asi to moje bude nějaká kopírka. Kromě pístu sem s ním spokojen a při 110kg je dobře zajeté. Pokud bych měřil míň cm tak by mě výška sedáku asi ani nevadila a píst bych měnit nemusel. Měl jsem obavu z toho kříže, je takový poskládaný, není to jeden kus, kvůli přepravě.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“