Sháním ampérmetr 200A

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sháním ampérmetr 200A

#1 Příspěvek od TeslaPC »

Zdravím, sháním ampérmetr co je na obrázku, ale na 200A (180 nebo 250 to už je jedno), a na stejnosměrné napětí, nemá někdo nějaký takový navíc? Chtěl bych přesně tenhle černej bakelitovej,ale nikde ho nemužu najít.
Díky
Přílohy
bandicam 2023-05-14 18-16-26-208.jpg

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Můžeš použít téměř jakýkoliv voltmetr nebo ampérmetr stejného provedení, stupnici překreslíš a citlivost upravíš. Možná půjde využít původní bočník anebo dáš jiný, vhodnější.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od TeslaPC »

To jo, ale kde takovou stupnici vzít, to než to přesně naměřím a nějak vůbec nevím jak udělám takhle přesně na počítači tak to mi zabere tolik času že se to vubec nevyplatí. To už si tam budu moct dát rovnou ten hnusnej novodobej.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#4 Příspěvek od ferdislav »

Já si stupnici oskenoval, v photoshopu jsem sken vyčistil, přepsal číslice a vytiskl na samolepící papír
Dělení máš hotové, jen zdvojnásobíš numera a je to
třeba tady je jeden origo a druhý dělaný tím postupem..
Přílohy
IMG_20230514_204436.jpg

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od TeslaPC »

To zní jako dobrej nápad, to bych klidně udělal, mám tady takovej mA metr, když mu předělám tu stupnici, tak jak pak zjistím co k tomu mám dát za bočník aby to ukazovalo správně?

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od PavelFF »

TeslaPC: A měřáček na fotce už máš a chceš jen jinou stupnici? Nebo je ten tvůj vadný? Ručka někam ujela mimo nulu. Máš k němu bočník? Jaký přesně?

Důležitý je napěťový rozsah měřidla (60mV). Na bočníku se zmaří až 12W, takže bude rozměrný.
Nepředstavuješ si snad, že skrz měřáček proženeš 200A?

Jenom přeznačení stupnice z něho neudělá 200A, to z něj udělá změna bočníku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Minule tu zhanal bocniky, takze to asi bude suvisiet.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od TeslaPC »

Ja mam mA metr který je funkční, a ten bych chtěl předělat na ten 200A ampérmetr. Právě nevím jakej k němu potom dát bočník, minule jsem sháněl bočník k 200A ampermetru, ale k novodobýmu, ale ten byl na jiné místo ten bude schovanej uvnitř krabice a bude měřit proud protékající z baterie do 12V rozvodu, a tenhle co sháním bude na skříni a bude ukazovat proud který teče na 12V straně do měniče z 12V na 220V. Kdyby k tomu šel tak bych klidně použil bočník Ktery už mám 300A 75mV, a k tam Tomu seženu někde nějakej jinej ten není tak důležitej.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jezevec »

TeslaPC píše:To jo, ale kde takovou stupnici vzít, to než to přesně naměřím a nějak vůbec nevím jak udělám takhle přesně na počítači tak to mi zabere tolik času že se to vubec nevyplatí...
Stupnice (i panely) dělám ve Front Designer 3.0, i když to budeš dělat poprvé, tak ti to zabere tak půl hodiny.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#10 Příspěvek od Olchor »

Tak změř, jaké napětí potřebuje ten mAmetr pro plnou výchylku. Pak musíš zvolit bočník, který dá minimálně tohle napětí při 200A, radši o malinko víc. Na přesno to nastavíš malým odporem do série mezi měřák a bočník.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od TeslaPC »

Zkusím, díky za rady, program vypadá dobře v tom to zvládnu, a zkusím to teda změřit, jenom zatím nevím kde ted na zkoušku vemu 200A na změření, ale to už nějak vymyslím asi z autobaterkou.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#12 Příspěvek od Olchor »

Hlavně změř ten mAmetr. Jestli má do 50mV na plnou výchylku, je vyhráno. Jestli má víc, musel bys použít jiný bočník, než 300A/75mV.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“