Zkušenost se sekačkou s pojezdem?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#121 Příspěvek od kejki »

U vysoké trávy je vzhledem k dimenzování průchodu sekačkou jednodušší jet rychle na vyšší pozici a pak dosekat. Sekačky jsou na udržované trávníky.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#122 Příspěvek od Artaban001 »

Zkušenosti s benzínovou sekačkou od člověka, který sekával trávník tak maximálně elektrickou s kabelem:
Je fajn, že člověk nemusí hlídat kabel, aby do něj nesekl a tak od něj nemusí být zašpiněnej. A přijdou vhod zkušenosti z údržby třeba Babety - navíc je nutné vědět, že se tam mění "nějaký" olej a ten je potřeba z toho nějak dostat ven - dělal jsem to velkou injekční stříkačkou, protože obrácení vzhůru nohama si majitel nepřál, dokonce se čertil, když jsem převracel sekačku povoleným způsobem, popsaným ve většině návodů - převrátit tak, aby byla svíčka nahoře a jen do určitého stupně, aby se dala špachtlou vyškrabat tráva ze spodku. Co se týká pojezdu - sral mě, tak jsem jej vypnul - až u tý velký bubnovky jsem jej používal, protože tam se to bez pojezdu moc sekat nedalo - dost velká plocha (snad 4 ha a na seno).
Jinak proč mě sral pojezd u travní sekačky na "anglickej trávník"? - protože to neumím stylem, jako když se jezdí traktůrkem, tudíž neustále dopředu, takže jednou jedu dopředu a pak zpět a to musím pojezd vypnout - nebo vpředu udělat velký oblouk a jet zpět zase po předu. Navíc než jsem si na o zvyknul, sekačku jsem neúmyslně brzdil, tak často zdechala - další důvod, proč jsem se na pojezd vybodl a dosekal jsem to po svým. A ten "cucák" není žádnej sytič. Ten má páčku bokem a někdy je i automatickej. Cucák (primer) slouží k zaplavení karburátoru benzínem - přebytek stejně vyteče zpět do nádrže vratnou trubičkou. Protože když v karburátoru není benzín, tak pokud není nádrž dost vysoko, membrány si jej nedokážou nasát

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#123 Příspěvek od ondraN »

Co se týče zasírání karburátoru benzínem s biosložkou, tak dělám to, že na konci sekání zavřu benzín a nechám sekačku dojet zbytek v karbeci. Před pár lety jsem vyhodil starou mountfieldku, protože se rozpadal podvozek a pořídi si Hondu. Ani na jedné jsem neměl nikdy problém s karburátorem.
A vysokou trávu sekám nadvakrát, jak už zmínil někdo předemnou. A je taky dobré, udržovat ostré břity na listech, protože pak se to spíše drtí a tekutina z trávy zpusobuje slepování do takového hnusného knedlíku, který ucpává průchod do koše.
Naposledy upravil(a) ondraN dne 15 kvě 2023, 14:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#124 Příspěvek od pepik9 »

Benzínová s motorem Honda: olej se dá vylít nakloněním na bok ve směru hrdla na olej. Jednou jsem ji na pár vteřin víc naklonil na opačnou stranu a olej mi natekl do filtru skrz odvětrání klikové skříně.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#125 Příspěvek od milosak »

Kupte si na baterky, jako já a máte klid.

20 let jsem měl motorový a ten neustálej vopruz

1. mít doma benzín
2. měnit každej rok olej
3. pořád zlobil řemen s pojezdem
4. sekačka těžká, jako prase (nakládání do auta)

je fakt, 3 baterky něco stojej, ale jinak pozemk 1 600 m na to mě akusekačka
stačí ... :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#126 Příspěvek od EKKAR »

Kupte si novou do zásoby, Honda se sekačkama kompletně končí:
https://www.autoforum.cz/predstaveni/ho ... mi-projet/
Nebudou dělat ani baterkový ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#127 Příspěvek od rnbw »

Nahradi ich Cina lacnym smejdom. Rovnako ako pri autach...

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#128 Příspěvek od dracekvo »

No já čekám až mi odejde benzínová sekačka a chci si koupit aku sekačku s pojezdem od makity.
Stačí mi bez baterky, protože jedu jejich aku program, kde na veškeré nářadí stačí jeden druh baterek 18V. Jen do těch větších cajků musím dát dvě.
Do sekačky 4.
Kupovat jen samotnou sekačku na baterky podle mě nemá moc cenově smysl. Chce to mít víc věcí na ty samý baterky.

Nicméně, jestli to není kec, tak čumím. Protože když pořádnou sekačku, tak jedině hondu.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#129 Příspěvek od milosak »

To je pravda začalo to čínskejma tričkama v 90 kách a končíme sekačkama
a autama.

Prej už 20% akcií Mercedesa patří taky číňákovi bolševickýmu ...

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#130 Příspěvek od kbulda »

EKKAR píše:Kupte si novou do zásoby, Honda se sekačkama kompletně končí:
https://www.autoforum.cz/predstaveni/ho ... mi-projet/
Nebudou dělat ani baterkový ...
Četl jsi to pořádně ?
" K věci se vyjádřilo evropské zastoupení Hondy ústy ředitele patřičné divize, které potvrdilo ukončení výroby benzinových sekaček na trávu od září 2023, ovšem jen pro americký trh. Výroba sekaček pro Evropu probíhá separátně ve Francii a bude nadále pokračovat i po letošním září. V České republice tedy bude možné stroje značky nadále pořídit,"

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#131 Příspěvek od Hape »

Dočkej času...
Aby to nakonec nedopadlo jako se značkou Dolmar/Makita: viz web značky Dolmar

Odpovědět

Zpět na „Poradna“