Aktuálně Česká pošta 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#481 Příspěvek od p32 »

makak píše:Tak ona to není pětikoruna, já platil 18,- korun měsíčně navíc, ale je pravda, že o to tak nejde.
Ne, je to pětikoruna. Jestli platíš jinak než z účtu, tak sis to měl zavést už dávno.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#482 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdyby to bylo 18Kč, ale to se měnilo snad každý 3 měsíce. Když jsem dělal účto, tak jsem měl najednou vratku 5Kč od pošty. Vůbec nevím proč. A protože mám jen evidenci příjmů, tak jsem přemýšlel, jak to zaúčtovat... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#483 Příspěvek od tomasjedno »

SIPO (sdružené inkaso plateb obyvatelstva) je totální anachronismus, nechápu, že to ještě vůbec existuje. Dávalo to smysl v dobách, kdy se chodilo na poštu se štosem složenek - člověk zaplatil jeden doklad a SIPO to rozdistribuovalo.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#484 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak se tady může filosofovat další dvě stránky nad otázkou, proč to lidé používají. Používají to proto, protože to existuje, nebo to existuje, protože to lidé používají?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#485 Příspěvek od EKKAR »

Dneska už spíš to první. Dřív to byla výhoda, vypisovat složenky ke každý platbě byla pitomost, nedalo se zapomenout zaplatit. V dnešní době internetbankingu a okamžitejch převodů už je to spíš anachronismus dobře vypovídající o nemodernosti počtovních služeb.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#486 Příspěvek od ZdenekHQ »

Až na jednu drobnost ohledně nemodernosti, kterou já si prošel teď. KB se rozhodla vylepšit svůj ebanking a já byl najednou v háji, protože na noťasu z postele to nešlo a já ležel zpocenej jak májovej průvod, když na něj vlítli Ebeni a neměli důvod. (Kabát)

Já to píšu v legraci, ale poslední 4 dny byly fakt zážitek. Napřed jsem myslel, že je to jen alergie. Prostě jsem nebyl schopnej jít o patro níž k jinýmu počítači a na mobil jsem skoro neviděl.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#487 Příspěvek od kejki »

:D https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... tky-230948

\\No to je překvapení, ty lidi si nedaj pokoj a furt choděj. Bez nich by pošta mohla fungovat úplně hladce od 10 do 14 hodin.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#488 Příspěvek od xsc »

EKKAR píše:V dnešní době internetbankingu a okamžitejch převodů už je to spíš anachronismus dobře vypovídající o nemodernosti počtovních služeb.
Proč nemodernosti, oni běžný platby uměj taky. Ale dokud to lidi používaj a platěj za to, tak proč to rušit? Nejhorší jsou nařízený upgrady :-)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#489 Příspěvek od xsc »

kejki píše::D https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... tky-230948

\\No to je překvapení, ty lidi si nedaj pokoj a furt choděj. Bez nich by pošta mohla fungovat úplně hladce od 10 do 14 hodin.
Celá tahle sranda je jen způsob, jak rozkrást nemovitosti a následně oddělit výdělečné služby, které připadnou spřáteleným soudruhům. Mimochodem tvrdí, že vlastní barák byl pro ně drahý, ale kolik budou platit nájem v OC radši neřeknou. Tahat balíky do 4. patra, to taky mohl vymyslet jen blb.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#490 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak ono o mnohém vypovídá to, že se toto dělo v Brně :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#491 Příspěvek od DukeNuke »

Na příkaz nějakého pražáka :-)
Ale - pošta už se dávno vlakem nevozí - proto byla ta budova na hlaváku - třídění zásilek zařizují automatické linky místo člověka, co ve vagoně během jízdy rozděloval zásilky do kastlíků, a v Brně je nová třídírna, přes kterou jde všechno na Heršpické. A pražák si tak namastí kapsu hned dvakrát - jednu za drahý pronájem v letmu a podruhé za výhodný prodej budovy v centru.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#492 Příspěvek od xsc »

No ta budova je stejně jako přístavba nádraží spíš na odstřel. Ale o to líp se to někomu zhodnotí, až tam postaví další OC.
Upravil bych to na příkaz nějakého pražáka původem z Brna :-)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#493 Příspěvek od Hubert_79 »

DukeNuke píše: Ale - pošta už se dávno vlakem nevozí
Ale vozí, jen se to netřídí cestou. Naloží se to na uzlu, zavře, zamkne a jede to na jiný uzel. Na koleje jsou napojené uzly Praha, Pardubice, Olomouc a Ostrava. Do nedávné doby ještě byl uzel ve Třebové, tam se taky vozilo vlakem.
Uzel v Brně taky býval na nádraží, ale postavil se tak 15 let zpět nový někde v řiti v polích.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#494 Příspěvek od ZdenekHQ »

V Brně bohatě stačí praskající mosty, ještě tak mít uzel na kolejích. To si nechte v Čechách, asi se tam nudíte...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#495 Příspěvek od p32 »

https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/rus ... zpravy_stk
Na to klidně ať zapomenou. Kysela říkal, že to má pod palcem už Langr. Tož je taky naštvanej, protože by to bral taky. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“