Nákupy z Číny po 30.06.2021

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#346 Příspěvek od robo »

Začátek byl v číně, jsem dohledal ale někde po cestě se změnil sledovák takže dopátrat se co to je ze 4 objednávek když nemám original sledovací číslo je věštění z koule. Udělám jak říkáš.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#347 Příspěvek od termit256 »

Pokud to z fotky baliku nejde identifikovat, natukej tam nektery dle vlastniho uvazeni. Ja to delam takto, malokdy se mi to podari trefit, ale vzdy to proslo. Jen tam nepis zasilku kde je nulove postovne, pry pak maji tendenci si tam nejake vymyslet a dodanit ho.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#348 Příspěvek od robo »

Přišlo jen oznámení že bude doručována do ČR zásilka, takže foto zásilky žádný


Edit, Chtějí doklad objednávky, mají předvyplněnou cenu 2.4 a v jaké měně mám doplnit. Ceny jsem se chytl že poznám co je to za zásilku ale do ceny nejbližší zásilky je o deset rozdíl v ceně. Podle toho tedy taky nic nepoznám. Pak je údaj o obsahu zásilky. Co mám napsat když nevím co přijde. Napadlo mě nechat to být a až to dorazí do ČR tak by se měly ozvat znovu a už by u toho mohla být i fotka. Jak ty zásilky přebalí a vrazí tomu nový sledovák tak je to na střelbu do hlavy.

Edit: Díky PotPalo a jeho příspěvku z 8.7.2022 čas 11:45 se mě povedlo zjistit která zásilka dostala to číslo co uvedla ČP. Tak jsem to vše vyplnil, včetně zaslání faktury, pojmenování, přiřazení kódu odvětví atd atd. Na poslední stránce je shrnutí a dole dvě zatržítka, to první že zplnomocňuji ČP jako celního deklaranta a to druhé že jsem se seznámil s podmínkami ČP. Bez toho zatržení se nic nedá odeslat. Takže taková past. A vzpomněl jsem si že už jednou mě něco takového přišlo a protože jsem nechtěl a nechci aby mě pošta zastupovala jsem to ignoroval. Pak se ozvala celnice kde jsem podal celní prohlášení a zásilka normálně dorazila. Tak pozor na to !!!

Uživatelský avatar
BigSandy
Příspěvky: 745
Registrován: 28 črc 2015, 02:00

#349 Příspěvek od BigSandy »

Neskutečné. A furt čekám.
Za 5 dní z činy přes celnici a pak to dostala naše úžasná pošta.

https://postimg.cc/MvKnF266

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#350 Příspěvek od hafca »

Mám na poště zásilku z Ukrajiny. Přišla SMS z pošty, ať doplním údaje na https://www.postaonline.cz. když jsem se tam vším proklikal, na konci je zaškrtávátko, že souhlasím aby mě zastupovali. Ale cena za to zastupování nikde není.
Mám na cestě ještě dvě zásilky, ale ty jdou z Číny a není mi úplně jasné, co bude dál. U jedné je při sledování napsáno "Departed from Destination Distribution Center ".
U všech tří zásilek jsem platil i celní poplatky.
Jak to vlastně je a dá se to případně vyřídit nějak jinak?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#351 Příspěvek od termit256 »

Naklikej si to na webu celni spravy a mas to zdarma. https://cportal.celnisprava.cz/web/portal/ecep
Ta nenazrana pakaz z ceske posty maily zamerne formuluje tak, abys nabyl dojmu ze nemas jinou moznost nez jim zaplatit to jejich vypalne. Klasicka praktika hodna smejdu okradajicich duchodce prodejem predrazenych kastrolu.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#352 Příspěvek od hafca »

Je pakárna z obou stran. Budu muset do banky, aby mi udělali tu bankovní identitu. OP mám bez čipu a ty ID mi nic neříkají.
Volal jsem na infolinku pošty, co a jak a kolik za to chtějí. Ale výši výpalného jsem z nich ani po čtvrt hodině nedostal.
Pro mě z toho plyne poučení, že eBay už nikdy.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#353 Příspěvek od MiloPS3 »

že eBay už nikdy
od doby co to zacalo platit uz na ebay nenakupuju, pouze aliex. , s tim ze u zasilky musi bejt napsano ze je uz s "VAT" a postovny s moznosti trasovani, o tom jakym stylem mi to CP dodala radsi pomlcim... ale zadny otravovani s dph ci clo

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#354 Příspěvek od hafca »

Problém byl, že na ali jsem nenašel, co jsem potřeboval. Ale tohle mě vyléčilo.
U všech tří věcí mám i položku "celní poplatky", proto jsem si myslel, že to stačí.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#355 Příspěvek od termit256 »

Bez nejake formy elektronicke identifikace se stejne driv nebo pozdeji nikdo normalni neobejde, takze je zbytecne si komplikovat zivot odkladanim tohohle.
Co se tyka ceske posty. Dobra zprava je, ze ti bridilove nedokazou identifikovat konkretni zasilku. Takze at uz ti prijde cokoliv od kohokoliv, kdyz vyplnis do celniho prohlaseni ze je to z ebay, neplatis nic. A je uplne lhostejne jestli ti dodavatel dph pripocital nebo ne.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#356 Příspěvek od hafca »

Bankovní identita hotová a přes e-celenici vyřízeno 14.9.2022. Ovšem na poště mi u zásilky pořád visí "Komunikace s adresátem o uložení zásilky v dočasném skladu - nutné doložení hodnoty zboží. ". Dva telefonáty a pokaždé jiná výmluva, proč to nedoručují. Při pokusu reklamovat zásilku to napíše, že "Zásilka nebyla nalezena".
Tak nevím, je to normální nebo jen zlomyslnost pošty, protože jsem si dovolil nepoužít jejich služby?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#357 Příspěvek od termit256 »

Je to naprosty bordel na ceske poste, a totalni neschopnost tech bridilu co tam pracuji. Mi doslo avizo s vyzvou k procleni a s fotkou baliku ktery jsem mel uz tyden doma :⁠-⁠)

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#358 Příspěvek od msar »

Zatím mi všechny balíčky z Alíku přišly bez nutnosti proclívat, ale kvalita čínských výrobků šla strmě dolů.
Dnes došla svítilna se zabudovaným aku 18650, ale akumulátor je vadný, nelze nabít a neudrží napětí. Opraveno výměnou za jiný aku, co jsem získal z vyřazené NTB baterie.
Před časem jiná svítilna napájená z vloženého aku 18650, ve vypnutém stavu rychle vybíjela aku, nalezen vadný keramický kond. na DPS nabíjecího obvodu z USB.
V sobotu jsem zjišťoval, proč nabíječka Parkside z Lídlu nenabíjí - z výroby byl IO v pouzdru SO8 na DPS osazen do lepidla přizvedlý a tudíž potom ve vlně špatně zapájený. Po připájení nabíječka chodí.

Uživatelský avatar
Zek
Příspěvky: 6
Registrován: 31 led 2013, 01:00

#359 Příspěvek od Zek »

Taky mi prisla zprava, ze mam neco z Uzbekistanu. Kdyz jsem to dohledal, tak jde o zasilku, u ktere ma posta uvedeno ukoncene celni rizeni a navic to mam uz pres 14 dni doma... 2x CR2025. Z toho bych asi vazne clo a zastupovani postou nerad platil... Maji v tom opravdu nejaky bordel.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“