televizní poplatek

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#61 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:Zrovna v pátek mě dorazila výzva platit TV poplatky. Divný, elektroměr mám na sebe už přes 20 let. Co s níma, poplatky platí osoba ve společný domácnosti na stejný adrese na kterou byl původně psanej elektroměr. Mám to přehlásit na sebe a nebo jim jen oznámit co jsem napsal výše?
Díky!
A proč bys to přehlašoval na sebe? Jestliže jseš v rejstříku jako podnikající OSVČ, musel bys platit za každej přijímač extra. Leda nasrat. Oznam jim, že v rámci domácnosti už je placeno a ty jako OSVČ při provozování živnosti TV příjem nevyužíváš - basta, ať se jdou vykropit pod hasičák ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#62 Příspěvek od kejki »

Ano, je vhodné sdělit kdo to platí a přiložit sken jeho platby.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#63 Příspěvek od kokun »

Za televizi na mobilu se bude platit
Velkou změnu chystá vláda pro placení koncesionářských poplatků. Nejenže zdraží, ale zároveň je budou muset nově platit i statisíce těch, kteří mají chytrý mobil nebo tablet, na nichž lze televizi a rozhlas také sledovat.
...
Členem skupiny je i poslanec STAN Jan Lacina. „Velká televizní novela by měla redefinovat televizní přijímač. Kromě televizoru by to měl být i telefon a počítač. To by rozšířilo počet domácností, které platí koncesionářské poplatky, o zhruba 600 tisíc. To je jeden zdroj financování,“ popsal Právu.

„Jedná se i o tom, že by se zvedly poplatky jednorázově. Ale nebudu říkat ta čísla. Platit by to mělo pravděpodobně od 1. ledna 2024,“ dodal Lacina.

Zvýšení poplatku by podle něj mělo reflektovat rozpočty a velikost obou veřejnoprávních médií. „České televizi by se zvedl poplatek třeba o trojnásobek toho, co Českému rozhlasu. Rozhlas má rozpočet přes dvě mi­liardy korun, ČT skoro sedm miliard,“ vysvětlil Lacina.
...
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#64 Příspěvek od Celeron »

Ofčana je nutno dojit, dojit a zase dojit. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#65 Příspěvek od PavelFF »

Nějak jsem nepochopil, jestli by to mělo platit na rodinu/domácnost nebo na každého člena? To je sakra rozdíl.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#66 Příspěvek od doktor365 »

A jak to budou kontrolovat, zda mám chytrý mobil. To budou platit všichni už od první třídy základní školy?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#67 Příspěvek od xsc »

Domácností se to v podstatě nedotkne, platíš za jedno zařízení, ne za každé. Ovšem jak se to bude počítat ve firmách, to nezveřejnili a to by mohl být problém.
Kontrolovat to budou stejně jako jestli máš TV - tedy nijak.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#68 Příspěvek od Ruprecht »

SIMka s datama = můžeš přijímat, seznamy dostanou od operátorů. Dnes posílají dopisy odběratelům elektřiny, na nějaké soukromí se.e pes.
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od Hubert_79 »

Jo, ti mladí, co demonstrovali za objektivní ČT, nechť si to platí. Nás ostatní ať nechá ČT být.
Mě hřeje jen ten pocit, že ode mne nemá ČT ani korunu.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#70 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše:Mě hřeje jen ten pocit, že ode mne nemá ČT ani korunu.
Neboj, oni něco vymyslej a na Tobě podobný si došlápnou. Jak jsem psal, ofčana je nutno dojit.... :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#71 Příspěvek od p32 »

Nic nevymyslej. Kdo nemá TV, tak prostě nemají nárok. Jinak už vymysleli, že místo 180 Kč budeme platit 240 Kč a pomaloučku se to bude blížit k 300 Kč. Proto mi diskuse o placení 5 Kč za SIPO připadá dost jalová. :lol:
No a domácnosti to budou mít stejné, jen u firem je to jasné.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#72 Příspěvek od Crifodo »

p32 píše:Nic nevymyslej.
V současném zoufalství a látání tisíců děr v rozvráceném diletantském rozpočtu vymyslej (= totalitně v panice nadirigujou) úplně cokoliv.
Povinnost provozovat datovou schránku, = nutnost provozovat počítač, s hw sice od čínského komunisty, ale s jediným vhodným sw kompatibilním se státní správou, který shodou okolností umožňuje "příjem", a je to doma.
Podobně chytré šmatlafony, po nutnosti platit QR kódem nějaké platby, k vlastnictví bude dotlačen každý... a taky je to doma.
Teď nevím, bylo v Třetí říši povinné vlastnit a sledovat vysílání z Goebbelsovy tlamy?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#73 Příspěvek od Crifodo »

Hubert_79 píše: Mě hřeje jen ten pocit, že ode mne nemá ČT ani korunu.
Ode mě taky ne, už od časů kdy ještě relativně mladou Toušlovou ***** ještě relativně rejdivý Janeček, ale je to takové hodně symbolické zahřátí, po odečtení nákladů které od té doby vyskákaly ze všech stran. Skoro bych řekl, že bych radši platil tomu cirkusu na Kavčích horách trojnásobek, než greendealové a sankční ceny za energie, nenažranou státní správu, všelijaké inkluze, o inflaci nemluvě a o penzi ujíždějící do nedosažitelna už teprv.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od Hubert_79 »

Samozřejmě jde o symbolický pocit, nikoli o výši poplatku. Jinak souhlas...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#75 Příspěvek od EKKAR »

Crifodo píše:...
Teď nevím, bylo v Třetí říši povinné vlastnit a sledovat vysílání z Goebbelsovy tlamy?
Povinný to nebylo - ale všecko ostatní bylo Verboten ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“