Vystreleny Elit

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

Vystreleny Elit

#1 Příspěvek od tornado6 »

Chalani chcem sa len poradit ohladne jednej veci : v TV mi roztrhlo dosť
velky elit a vytieklo z neho dosť elektrolitu cim by sa to dalo neutralizovať aby to v buducnosti nerobilo skraty.
PS: Diky za odpovede. :wink:

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DiGiCo »

Roztržených elektrolytů jsem pár viděl, ale nepamatuju si, že by v některém z nich bylo tekuté dielektrikum... 8O Jinak si myslím, že pořádně očistit zasažené místo by mělo stačit...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Např. ve starých tesláckých elytech na vyšší napětí byl tekutej elektrolyt. Když to buchlo (třeba přepětím), umělo to hezky zaneřádit celej zdroj...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

Osvedčený čistiaci prostriedok je IZOPROPYLALKOHOL.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od tandel »

Zkušení opraváři ve starých TV Tesla čistili všechno nastříkaným Kontoxem, popř. lihem a štětcem, včetně hmoty z vyteklých elytů.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#6 Příspěvek od silio »

Elektrolyt vyčistíš aj liehom,daj si ale pozor na taku akoby sklennú vatu,ktorá sa používa v kondíkoch. Tá dokáže narobiť šarapatu. Treba to poriadne vyčistiť. Dobre to skontroluj,ak ten kondík roztrhlo,môže byť (tá vata) na veľkej ploche nanesená.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#7 Příspěvek od tornado6 »

Diky moc všetkym za rady ani som nedufal že sa vas tolko ozve majte sa. :wink: :D

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

DiGiCo píše:Roztržených elektrolytů jsem pár viděl, ale nepamatuju si, že by v některém z nich bylo tekuté dielektrikum... 8O Jinak si myslím, že pořádně očistit zasažené místo by mělo stačit...
U roztrženejch elytů jsem taky viděl jen hafo cucků a romotaný "péro". Určitě se vám ale stalo (mě několikrát) že některý z elytů měl asi porušenou hermetičnost a pustil šťávu na desku spojů čož způsobilo katastrofu propálením desky, oxidací dílů, svodů ap. Ten elektrolyt jakloby putoval pod zeleným ochranným lakem po cestě spojů i několik cm. Bylo to vidět jako tmavý flíčky. V těchto místech je třeba lak oškrábat a omýt jinak bude oxidace pokračovat. Při pájení to má nezaměnitelný zápach který tento problém neomylně prozradí. V těchto případech upozorňuji zákazníky na závažnost problému a odmítám záruku na opravu!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#9 Příspěvek od tandel »

V zásadě je to pravda, ale záleží na tom, za jak dlouho po té katastrofě se to zjistí a kde byl elyt situován. Chudáci zákazníci.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

Taky jsem dělal televizi kde byly asi tři elyty rozprášeny po bedně. vyluxovat, vyfoukat umejt usušit.a opravit .

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“