Vyběr elektrického sporáku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#76 Příspěvek od ZdenekHQ »

Rozdíl mezi chlapem a ženskou ve vaření je často ten, že ženská to bere jako dost nepříjemnou povinnost, chlap jako zábavu. Podle toho taky vypadají ty výsledky.

Ex mně řekla, že vařit nebude, když já to umím líp. Co na to chceš říct?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#77 Příspěvek od alxa »

Přítelkyně vaří exkluzivně, ale různé masové směsi a variace na čínskou a vietnamskou kuchyni podle ní umím lépe.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#78 Příspěvek od p32 »

ZdenekHQ píše:Rozdíl mezi chlapem a ženskou ...... je často ten, že ženská to bere jako dost nepříjemnou povinnost, chlap jako zábavu. Podle toho taky vypadají ty výsledky.
Ex mně řekla, že ...... nebude, když já to umím líp. Co na to chceš říct?
Ty sprosté výrazy jsem raději vytečkoval. Odpovídat snad nemusím. :lol:

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#79 Příspěvek od Kremik »

Buďte rádi že se vám indukce při namočení vypíná. Moje to ještě neumí a není moc příjemné když něco utíká z hrnce a nevíte o tom. U indukce to není vůbec slyšet, protože deska na které hrnec stojí má méně než 100°C. Přijdete do kuchyně, bílo, v hrnci půlka...
S dotykovým ovládáním jsem žádný problém nezaznamenal, naopak, líbí se mi.
Ale já nejsem žádnej kuchař...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#80 Příspěvek od kejki »

Hele zvládli jsme to s tou nevypínací dost dlouho. Když potřebujeme ohřát vodu nebo olej, tak nikam nechodíme, protože to je hned. A když se pak něco táhne, tak to neuteče.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#81 Příspěvek od robo »

Nepolíben indukční technologii a aby nebyl v kuchýni převrat při pohledu co to zase je za novinky jsem koupil jednoplotýnkovou indukci z Lídlu abych demonstroval jak a co. A ta rychlost kdy začne vařit voda v hrnci u té z lídlu dále bonus v možnosti nastavení času kdy se to vypne plus dálší vlastnosti protože indukce a něco navíc mě nadchlo. Teď se v kuchyní ukážu velmi sporadicky ale s indukcí mě to bude bavit víc. Uvažuji o tom sporáku zn. Elektrolux protože klasika sporák ale kdybych pořešil nějakou konstrukci tak bych měl větší výběr. Jen si nejsem jist zda by to šlo, zleva linka, zprava skříňka a mezi se vejde jen klasika.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#82 Příspěvek od kejki »

Tak u 50 cm musí být knoflíky, s dotykem se tam vejdou jen malé hrnce. Nebo novou pracovní desku přes celou délku a vestavnou desku klasických 60 cm.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#83 Příspěvek od robo »

Vzhledem k "jednoduchosti" horní desky u toho Elektroluxu, koukl jsem do návodu, jsem ho dal stranou. A spíš se přikláním k AEG CIB6645ABM. Taky důležité, mám pouze 230V. A za další pokud ze sporáku nepoleze kabel ze zástrčkou, ten co mám to tak má, tak ještě sehnat elektrikáře co to zapojí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#84 Příspěvek od rnbw »

Na pripojenie celeho sporaku na jednu 230V zasuvku zabudni. Na indukcny varic potrebujes 2 fazy a na ruru tretiu.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#85 Příspěvek od robo »

Sklokeramika s troubou funguje. Ještě se nestalo že by zaráz bylo zapnutý všechno a asi se to ani nestane. Ale když píšou 230V ?
Např. tento
https://www.chladservis.cz/detail/elect ... lki64020ax

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#86 Příspěvek od rnbw »

Prípustné typy káblov pre rôzne fázy:
1: 3x6,0 mm²
3: 5x1,5 mm²

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#87 Příspěvek od kejki »

robo píše:Sklokeramika s troubou funguje. Ještě se nestalo že by zaráz bylo zapnutý všechno a asi se to ani nestane. Ale když píšou 230V ?
Např. tento
https://www.chladservis.cz/detail/elect ... lki64020ax
Požadované jištění 3*16A - je to na tři fáze, jak píše rnbw. Sporák má 60 cm šířku.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“