OVP CTV2172RF S - modrá obrazovka

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kellik
Příspěvky: 154
Registrován: 12 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od kellik »

Teraz sa mi na stol dostalo OTF 51M487 s takou istou chybou. Blue Screen - Windows Vista to isti. Preco davaju nový OS do starých džadov. Hm Hm :D
Naposledy upravil(a) kellik dne 03 úno 2008, 21:56, celkem upraveno 3 x.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#17 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#18 Příspěvek od adept »

Anonym píše:no a já ho zase vyndávám i u nových patic. :D .
s pozdravem ns
To jiskřiště tam má být jak píše Kondík,ale tím že je někdo odstraní si pravděpodobně zajišťuje další opravy. :D :D adept.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od DiGiCo »

adept píše:
Anonym píše:no a já ho zase vyndávám i u nových patic. :D .
s pozdravem ns
To jiskřiště tam má být jak píše Kondík,ale tím že je někdo odstraní si pravděpodobně zajišťuje další opravy. :D :D adept.
A hlavně velmi výhodné opravy :D

Uživatelský avatar
migi111
Příspěvky: 329
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#20 Příspěvek od migi111 »

Presne s touto istou závadou som sa teraz stretol prespájkoval som celý koncový videomodul a nič.. taktiež bola chyba v pätici :lol:

Návštěvník

#21 Příspěvek od Návštěvník »

Mùžete mi pánové vysvìtlit jaké další velice výhodný opravy jsem si zajistil? Mùžu vás ubezpeèit že za 10 let co se živím servisem TV se mi ještì nevrátila žádná Tv se závadou, která by byla zpùsobená vyndáním jiskøištì z patice.Byla to rada která se v praxi bìžnì používá a nejen u OVP.odstranil jsem jich desítky.Takže zanechte teorie a pokud máte zkušenost jinou, popište jaká závada Vám v praxi vznikla.Jinak to nemá cenu.
PS: je spousta souèástek a nastavení v SM, které výrobce vymyslel a po zjištìní, že se jedná o zdroj poruch, ten stejný výrobce doporuèuje úpravy.napø.vypínání ochran v SM u tv beko šasí K1,výmìna pojistek za vìtší u OVP(i když výrobce tam pùvodnì dal jinou),Pøidávání a odebírání souèástek skoro u všech šasí OVP, odstraòování drátové propojky u pískacího thomsona, vypínání watch dog u samsunga atd, atd.
S pozdravem ns

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#22 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#23 Příspěvek od Frenky »

Jiskřiště na patici obrazovky má ochannou funkci,chrání obrazovku před poškozením při poruše VN násobiče,případně u novějších TV vady VN trafa,kde může dojít k průrazu izolace a následnému poškození obrazovky !
Zároven chrání i VN násobič - VN trafo, při případném přeskoku VN v systému obrazovky...takže smysl má a proto ho také výrobci montují.

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#24 Příspěvek od adept »

pro "ns" žádný výrobce to nenabádá odstranit,takže je to pouze na tobě.
Kolik jsi vyměnil RGB zesilovačů?A to mohlo být právě tím přeskokem.
Tv se zabývám již od počátku a mužu říct že na tom jiskřišti to někdy pěkně prskalo.A teď když je to samý polovodič tak stačí málo a je po nich.
to platí i o obvodech VN.
No někdy to zkusím ale jak Tě pak najdu.Přihlaš se. :beer:

Návštěvník

#25 Příspěvek od Návštěvník »

já samozøejmì vím k èemu tam jiskøištì je.jen øíkám, že tv spolehlivì funguje i bez nìj.a bylo hodnì patic u kterých právì to jiskøištì bylo zdrojem poruchy.klasicky v ovp-modrá obrazovka a pøi osazení nové patice od výrobce se závada klidnì opakovala.po vyjmutí jiskøištì je vše ok.nechci se tady dohadovat.když se toho nìkdo bojí tak ho nutit nebudu, ale aspoò na zkoušku pro zadavatele dotazu, nebo dalšího kdo bude øešit stejný problém se to hodit mùže.urèitì to pomùže diagnostikovat závadu líp než proletovávat vn trafo, jak taky nìkdo radil v týhle diskuzi.nebo bezhlavì mìnit všechny polovodièe v RGB.je to mùj názor.
PS: jsem anonymní protože mì nebaví pøi každým pøihlašování opisovat nìjaký kódy. a podepisuju se ns, to vám musí staèit.taky nevím, kdo je tøeba kondík a další.a je mi to jedno :D
s pozdravem ns

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#26 Příspěvek od adept »

pro "ns" tak jsi nám to pěkně naservíroval a zajímavé je na tom to, že tento fígl tady nikdo ze servismanů neporadil.Díky :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“