Display Port na PC

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

Display Port na PC

#1 Příspěvek od jirkati »

Na některých PC se vyskytuje konektor DP. Dá se z něj "přímo" propojit daný PC s TV přijímačem přes převodník na HDMI? Jaké problémy to obecně může přinést - rozlišení, synchronizace, souběžný provoz monitoru u PC a připojeného TV apod.
Informace u prodejců převodníků a v návodech na internetu se docela výrazně liší.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Da sa. Ale pozor, DisplayPortu je viac verzii a tych prevodnikov tiez...

Prve verzie DisplayPortu potrebuju aktivny prevodnik na HDMI, novsim staci pasivny.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Takže pro jistotu pořídit rovnou aktivní převodník z DP na HDMI. Mám jen informaci, že ten PC je FUJITSU, starý asi 8 roků. Podobný mám i já, takže budu asi napřed experimentovat u sebe.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pocitujlasku »

ja mam dp na notase, ktory uz ma tiez peknych par rokov (cca 8-9 rokov urcite). a bez problemov mi to beha s obycajnym kablom dp->hdmi.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#5 Příspěvek od josef_novak »

Je to přesně jak píše rnbw, mám redukci DP-HDMI snad 12 let a kdysi mi nešla na desce viz. obrázek (kvůli ni jsem ji koupil), ale nyní ji používám v kanclu na dvouletém PC Lenovo.
Přílohy
g43.jpg
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od xsc »

Ta pasivní redukce fakticky způsobí to, že se karta přepne do HDMI módu. Naprostá většina karet to umí, takže je to nejlevnější řešení.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#7 Příspěvek od josef_novak »

Ta moje deska měla jen extra kartu pro výstup DVI a DP.
Přílohy
g43c.jpg
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“