krytka ložiska

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#16 Příspěvek od tiktak1953 »

Tu mate navod,mnohi o tom roky viete, ako neznicit krytku a po vycisteni loziska ho namazat.Robim to roky a aj male loziska bez rozoberania takto bez probl.Nie kazda krytka hlavne malasa da rozobrat bez znicenia a po tzv.vyrovnani vratit spat
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=105
Zbieram hlavne nefunkčné náramkové hodinky PRIM,prípadne rôzne opravím.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#17 Příspěvek od Olchor »

No tak hrubá síla zvítězila...ostrou špičkou nože jsem krytky vyloupnul, trochu poškodil. Ložisko vymyl v petroleji a namazal vazelínou. Krytky vyklepal, nasadil, ložisko jede jak fik.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#18 Příspěvek od MiraSt »

Dneska jsem opravoval vysavač ve kterém odešlo zadní ložisko. Přední bylo úplně suché. Tentokrát jsem použil jiný postup bez velké deformace krycího kroužku.
Ložisko jsem upnul do svěráku tak aby byly kuličky mimo osu upnutí. Tímto se ložisko mírně sploští. Šroubovákem jsem krytku vylupnul a šlo to docela snadno. Klec byla z plastu tak jsem ji taky vylupnul a úúplně suché ložisko které se otáčelo naprosto volně a šustělo, jsem namazal a znovu složil. Ani jsem ho nevymýval. Už to jede.
Komutátor krásně špinavý a lehce ojetý. Uhlíky už ojeté skoro až na délku lanka. Vyměněné.
Přílohy
Fotografie-1948 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Šťouravá otázka, když jsou na tom ložisku krytky, jak poznáš že jsi ho upnul mezi kuličkama? :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#20 Příspěvek od MiraSt »

Zkus si to. :-) Je to uplně jednoduché. :-) :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#21 Příspěvek od MiraSt »

Ložisko se lehce upne. Otáčením vnitřním kroužkem a současným utahovaním svěráku dochází k trhavému pohybu vnitřního kroužku no a to je ta finta kdy se ten vnitřní kroužek zastaví jakoby v důlku. Tak kuličky jsou mimo osu.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“