ultrazvuková čistička - koupě

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
doga
Příspěvky: 132
Registrován: 26 bře 2018, 02:00
Bydliště: okr. Bruntál

ultrazvuková čistička - koupě

#1 Příspěvek od doga »

Ahoj,
chtěl bych ultrazvukovou čističku, našel jsem Geti s analogovým ovládáním
https://ultrazvukove-cistice.heureka.cz ... /#prehled/
nebo s digitálním ovládámím
https://ultrazvukove-cistice.heureka.cz ... /#prehled/

Byl bych rád za rady či připomínky k těmto modelům nebo za jiný návrh.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Výběr čističky se v podstatě řídí dvěma parametry.
Za prvý co chceš čistit a za druhý jak veklý předměty. Opravdu dobře si rozmysli, velikost vany. 6L je čistý geometrický objem vany. Z něho musíš ubrat z bočních stran a dna asi 1,5 cm a z vrchu tak minimálně 4cm. Z objemu vany zbyde prd. To jen aby při rozbalení vany nenastal šok, jak je vana malá, takže objem vany dobře promyslet.

Pak tu máme nějakou frekvenci ultrazvuku, která určuje, jakou špínu má ultrazvuk odrbat. 40kHz dobře čistí spíše jemější nečistoty, jako zaschlý prach a ne příliš silné vrstvy špíny (brýle, šperky, chirurgické nástroje...) Na silně znečištěný předměty jako třeba prach+silná mastnota(součásti motorů, karburátory...), je lepší 28kHz. K tomu odpovídající chemii. Jarovou vodu kvůli úsporám ani nezkoušej. To fakt nefunguje, mám to vyzkoušený :-)
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hape »

Pro tvojí inspiraci, před třemi nedělemi jsem koupil, za stejnou cenu jako v tvých odkazech, na AliExpressu UZ čističku Vevor 10L 28/40kHz z CZ skladu, za dva dny byla doma.

Zatím sem jí jen krátce vyzkoušel a protože s UZ čištěním žádné zkušenosti nemám, tak bych tu měl pár otázek, na ty co už nějaké zkušenosti mají, případně prosím odkazy na stránky, kde se to probírá:
Zajímalo by mně, jestli ten polovlný režim simulující 28kHz je stejně účinný, jako skutečných 28kHz? Nativní frekvence UZ budičů je asi 40kHz. Chtěl bych frekvencí 28kHz zkusit vyčistit karburátory naší zahradní techniky. Dle návodu je ale tato frekvence vhodná na málo členité objekty a bez slepých děr, tak nevím jestli na karburátory není lepší použít 40kHz? Je ale možné, že mi to Google špatně přeložil, nebo já to špatně pochopil.
Pak by mně zajímalo, jak dlouho bych měl nechat probíhat odplynění před samotním čištěním? V návodu k čističce to není zmíněno.
A nakonec, jaké a na co používáte čistící koncentráty? Jaké s nimi máte zkušenosti?

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

Koukni, tady jsem tenkrát dával nějaký fotky, když jsem čistil hlavu TDi na 28kHz. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... t=#1213622
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hape »

To teda čistí parádně, jaký koncentrát jsi na to použil. Musím nějaký sehnat na karburátory a zkusit je v tom vyčistit.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#6 Příspěvek od Sandal »

Jakej, tak to ti už nevím, protože už ho nemám, a obal od něj taky ne.
Jen vím, že to bylo hodně zásaditý. Nedaly se do toho strkat ruce jen tak.
Parametrama a cenou to bylo něco takového : https://1url.cz/UuzvN
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
doga
Příspěvky: 132
Registrován: 26 bře 2018, 02:00
Bydliště: okr. Bruntál

#7 Příspěvek od doga »

Takže 40kHz mi na karburátory od sekaček stačit nebude?

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#8 Příspěvek od jogi24 »

Ale bude.
Kup si koncentrat AG MAX III.
Zbytocne nevyhrievaj. Nastav na cca 40C. Pocas cistenia sa kvapalina zahrieva, takze za cca 20 minut cistenia budes mat aj 60C.
Par fotiek pred a po.....
Přílohy
IMG_5937.jpeg
IMG_5935.jpeg
IMG_5915.jpeg
IMG_5910.jpeg

Odpovědět

Zpět na „Poradna“